Grupa Norton Rose rozszerza swoją działalność w Kanadzie, Ameryce Łacińskiej oraz Kazachstanie

Grupa Norton Rose ogłosiła w dniu dzisiejszym, że Macleod Dixon, wiodąca kancelaria kanadyjska, dołączy do Grupy 1 stycznia 2012 r.

Powiększona Grupa Norton Rose będzie jedną z pięciu największych międzynarodowych kancelarii prawniczych na świecie, zatrudniając ponad 2 900 prawników w 43 biurach w Europie, w rejonie Azji i Pacyfiku, w Kanadzie, Afryce, Azji Środkowej, na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Łacińskiej.

W wyniku połączenia, Grupa Norton Rose będzie dodatkowo zatrudniać 60 prawników w Ameryce Łacińskiej w biurach w Caracas (Wenezuela) i Bogocie (Kolumbia) a także trzynastoosobowy zespół prawników w Ałma-Acie (Kazachstan) oraz zespół prawników w Moskwie.

Począwszy do 1 stycznia 2012 r. Grupa Norton Rose prowadzić będzie praktykę na terenie Kanady, zatrudniając prawie 700 prawników, pod nazwą Norton Rose Canada. Stanie się jedną z trzech największych kancelarii prawniczych w Kanadzie oraz będzie jedną z nielicznych kancelarii prawniczych w Kanadzie, która w istotny sposób jest obecna na każdym z trzech głównych rynków kanadyjskich (Calgary, Toronto oraz Montreal).

Dzięki połączeniu Grupa Norton Rose zwiększy swoje zasoby w sześciu głównych obszarach specjalizacji, a szczególne w sektorze energetycznym i infrastruktury, górniczym oraz rynkach towarowych. Grupa będzie zatrudniać ponad 200 prawników specjalizujących się w energetyce, a także ponad 200 prawników specjalizujących się w górnictwie na całym świecie.

Peter Martyr, Dyrektor Generalny Grupy Norton Rose powiedział: “To kolejny istotny krok w kierunku osiągnięcia przyświecającego nam celu, by stać się jedną z wiodących praktyk prawniczych na świecie. Połączenie to wzmacnia nasze realne możliwości w sektorze energetycznym i górniczym w Kanadzie, jak również na rynkach wschodzących, takich jak Ameryka Łacińska oraz Azja Środkowa.”

John Coleman, Partner Zarządzający, Norton Rose OR LLP, powiedział: “Naszym celem jest stworzenie potężnej kancelarii, która będzie mogła świadczyć usługi klientom za pomocą międzynarodowej platformy. Uważam, że zmieni to krajobraz prawny w Kanadzie. Dzięki doświadczeniu i zwiększonym zasobom, nasza pozycja w sektorze energetycznym i górniczym, zarówno w skali lokalnej jak i międzynarodowej, będzie niezwykle mocna.”

W. H. (Bill) Tuer, Partner Zarządzający, Macleod Dixon, powiedział: „Nasza decyzja w sprawie połączenia wynika ze szczegółowej analizy strategicznej. Dołączenie do Norton Rose Canada to istotny krok w kierunku świadczenia usług naszym klientom poprzez międzynarodową kancelarię prawniczą o szerszym zakresie działalności oraz bardziej doświadczonej. Od 20 lat prowadzimy biura na rynkach wschodzących, a zakres inwestycji napływających do Kanady, jak również inwestycji podejmowanych przez inwestorów z Kanady jest taki, jak nigdy przedtem. Połączenie to umożliwi nam świadczenie usług naszym klientom na większości spośród znaczących światowych rynków.”

John Coleman będzie w dalszym ciągu Partnerem Zarządzającym w Norton Rose Canada. Bill Tuer, Partner Zarządzający w Macleod Dixon, zostanie członkiem Komitetu Wykonawczego Grupy Norton Rose.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu