Concordia biegnie w 12 Poznań Maraton

Już po raz trzeci Concordia Ubezpieczenia weźmie udział w najbardziej prestiżowej imprezie biegowej w Europie – Maratonie poznańskim. Do udziału w dwunastej edycji, która odbędzie się 16 października w Poznaniu zgłosiło się już kilka drużyn biegaczy z Concordia Ubezpieczenia.

– W każdym starcie w Maratonie skupiamy się na jakimś celu – mówi Paulina Łukasik, rzecznik prasowy Concordia Ubezpieczenia. – W ubiegłym roku z Concordii pobiegły 24 osoby, w tym aż 5 zdecydowało zmierzyć się z całym dystansem maratonu – 42,195 km. Pozostali pobiegli w drużynie. Dzięki nim Adaś, chłopiec potrzebujący pomocy w leczeniu przewlekłej choroby otrzymał po 10 złotych za każdy przebiegnięty kilometr. Łącznie biegacze z Concordii pokonali dystans ponad 300 km. W tym roku Concordia biegnie po zdrowie. Produkt Życie Plus otrzymał Nagrodę Najwyższa Jakość QI 2011 w kategorii produkt, m.in. za promowanie profilaktyki zdrowotnej. Swoją postawą chcemy pokazać, że nasi pracownicy i współpracownicy dbają o zdrowie – dodaje Paulina Łukasik. Wspólne bieganie łączy i integruje, wzbudza chęć do podejmowania nowych wyzwań, co niewątpliwie przekłada się na codzienną pracę. Nie każdy może biegać, jednak wielu pojawia się w concordiowych barwach, by w zorganizowanym dopingu podtrzymywać na duchu tych, którzy podejmują sportowe wyzwanie.

– Biegam od pięciu lat, wtedy postanowiłem zadbać o swoje zdrowie i kondycję oraz powrócić do uprawiania sportu. Im więcej biegam, tym widzę więcej analogii między pracą a sportem. W obu dziedzinach, jeżeli człowiek nie popracuje solidnie, to efektów nie będzie – mówi Piotr Narloch, prezes zarządu Concordia Ubezpieczenia.

Żeby wystartować i osiągnąć postawiony przed sobą cel – poprawę rekordu życiowego, przebiegnięcie większego dystansu niż przed rokiem, czy wreszcie ukończenie całego maratonu – trzeba być dobrze przygotowanym, dlatego Concordianie intensywnie trenują. Wielu z nich regularnie biega przez cały rok, myśląc nie tylko o tym jednym starcie, ale także, a może przede wszystkim o swoim zdrowiu.

W drużynie Concordii wystartują nie tylko pracownicy Centrali i Oddziałów Concordii, ale także Agenci, Brokerzy i przedstawiciele współpracujących Banków oraz Partnerzy biznesowi. – Mamy nadzieję, że może w następnych latach przyłączą się też nasi Klienci – mówi Paulina Łukasik.

Poznań Maraton odbywający się od 11 lat w Poznaniu to lider wśród polskich maratonów, laureat wielu nagród, certyfikatów, to też największy polski maraton, w światowym rankingu plasujący się na wysokim 77 miejscu. Każda kolejna edycja poznańskiego maratonu przyciąga coraz więcej chętnych. W sumie w dotychczasowych edycjach udział wzięło 23 158 zawodników z 46 państw.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu