Przejdź do treści

Włodarczyk na flash mobie SZLACHETNEJ PACZKI

Będą szukać i przeczesywać teren. Zabiorą ze sobą lornetki, mapy, być może nawet psy gończe. W sobotę, o godz. 12.00 w kilku miastach Polski uczestnicy flash moba SZLACHETNEJ PACZKI poszukiwać będą nowych wolontariuszy projektu, w tym także ludzi o znanych nazwiskach. W Warszawie pojawi się… Włodarczyk!

Trwa Europejski Rok Wolontariatu. SZLACHETNA PACZKA jest jednym z projektów, w który angażuje się w Polsce najwięcej wolontariuszy. W tym roku ma być ich aż 8 tysięcy. W samym województwie mazowieckim aż 720!

– Flash mob to doskonała okazja, by zarazić mieszkańców Warszawy pozytywną energią i optymizmem. W tym roku potrzebujemy aż 720 śmiałków z naszego województwa i mamy zamiar znaleźć przynajmniej część z nich właśnie w nadchodzącą sobotę. Pokażemy, że wolontariat to nie tylko poświęcenie, ale również świetna zabawa!”- podkreśla Marlena Mazur, Mazowiecki Koordynator projektu SZLACHETNA PACZKA.

Zadaniem wolontariuszy Paczki jest dotarcie do najbardziej potrzebujących rodzin w swojej okolicy. Przeprowadzają oni z nimi ankiety, w których pytają o przyczyny trudnej sytuacji materialnej oraz o najpilniejsze potrzeby. Dzięki ich pracy informacje o rodzinach trafiają do internetowej bazy na stronie www.szlachetnapaczka.pl – tu darczyńcy mogą sami wybrać rodzinę, której chcą pomóc i przygotować dla niej paczkę na święta dokładnie z tym, co jest naprawdę potrzebne.

SZLACHETNA PACZKA promuję ideę pomocy bezpośredniej i indywidualnej, skierowanej do konkretnych ludzi. Jeden wolontariusz opiekuje się jedną rodziną w potrzebie, dlatego to, ilu rodzinom uda się pomóc w tym roku, zależy od liczby wolontariuszy.

Aby na początku zimy udało się dotrzeć do najbardziej potrzebujących, wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI muszą rozpocząć pracę już w połowie października. Zgłaszać się można przez stronę internetową www.superw.pl do 15 października.

Mazowiecka SZLACHETNA PACZKA działa od 2000 roku i zrzesza obecnie ok. 300 wolontariuszy, w tym 40 liderów rejonów. Dzięki wszystkim osobom zaangażowanym w projekt, w ubiegłym roku udało się pomóc 830 najuboższym rodzinom w województwie mazowieckim. W całej Polsce pomoc otrzymało 8 201 rodzin.