Przejdź do treści

W najnowszej rundzie niezależnych testów Bitdefender utrwala prowadzenie w branży AV

Bitdefender, wielokrotnie nagradzany dostawca innowacyjnych rozwiązań bezpieczeństwa, pokonał wszystkich konkurentów w najnowszej rundzie niezależnych testów przeprowadzonych przez AV-Test, zachowując swoje miejsce na szczycie listy i utrwalając przewodnictwo w branży.

Jak pokazały wyniki prób przeprowadzonych przez AV-Test w lipcu i sierpniu, Bitdefender przeszedł pomyślnie wszystkie testy reagowania na zagrożenia zero-day, włączając w to malware rozprzestrzeniający się przez strony www i pocztę, z łatwością przebijając średni wynik 92 procent osiągnięty przez 25 przebadanych produktów w kategorii „ochrona przed złośliwym oprogramowaniem”

Bitdefender otrzymał również najwyższą w zestawieniu notę za osiągi w dziedzinie „oczyszczanie i naprawa zainfekowanego komputera” oraz doskonały wynik 5.5 punktów na 6 możliwych w kategorii „wpływ oprogramowania bezpieczeństwa na ogólne użytkowanie komputera”.

“Kolejne gratulacje dla Bitdefendera za jego godne podziwu osiągi” mówi Andreas Marx, dyrektor generalny (CEO) AV-Test. „Test był rygorystyczny i ukierunkowany na wyzwania, z jakimi produkty spotykają się w prawdziwym świecie. Bitdefender nie mógłby przejść testu bezpieczeństwa lepiej.”

W poprzedniej rundzie testów – dla drugiego kwartału 2011 – Bitdefender ustanowił rekord w branży z łączną sumą 17 punktów na 18 możliwych w trzech kategoriach. Jak dotąd, w dziedzinie ochrony, wszystkie przeprowadzone w tym roku badania AV-Test przyniosły Bitdefenderowi doskonałą ocenę 6.

“Bitdefender stał się graczem, z którym ściga się reszta branży” mówi Viorel Canja, szef Bitdefender Labs. „Nasze produkty nadal podnoszą poprzeczkę w sferze antywirusów – nie tylko w sensie poziomu ochrony, ale także w znaczeniu użyteczności i naprawy.”