Tomasz Karolak zamieszka w loftowym klimacie w Woronicza Qbik na Mokotowie

6-metrowe okna, przestrzeń, światło, unikalna architektura i oryginalny styl urzekają nie tylko hollywoodzkie gwiazdy. Mimo, że moda na lofty w Polsce pojawiła się stosunkowo niedawno, wyjątkowe wnętrza szybko stały się jednym z najbardziej poszukiwanych typów nieruchomości na rynku. Oryginalny klimat uwiódł już wielu, w tym również znanych, polskich artystów. Dowodem na to jest aktor – Tomasz Karolak, który  już niedługo zamieszka we własnym lofcie w Woronicza Qbik na warszawskim Mokotowie.

Woronicza Qbik to pierwszy kompleks w Warszawie utrzymany w oryginalnej koncepcji soft – loftów.  Soft-lofty z jednej strony charakteryzują się niekonwencjonalną stylistyką, nawiązującą do klimatu tradycyjnych loftów, a z drugiej, dzięki temu, że budowane są od podstaw, posiadają szereg możliwości dostosowania ich do indywidualnych wymagań i oczekiwań klientów, zarówno pod względem metrażu, lokalizacji jak i wyposażenia. Woronicza Qbik znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Woronicza i Racjonalizacji na Mokotowie. Kompleks czterech budynków zawiera łącznie 350 mieszkań, w tym 183 lokali dwupoziomowych o zróżnicowanym metrażu – od 32m2 do 206 m2. Zgodnie z założeniami stylistyki loftów wszystkie lokale w inwestycji charakteryzować będzie przede wszystkim przestrzeń, duże okna i proste formy.

Lofty narodziły się na Manhattanie w latach 60. XX wieku i w niedługim czasie rozprzestrzeniły się na Stany Zjednoczone i Europę. Początkowo w loftowych wnętrzach zaczęli osiedlać się ubodzy, awangardowi artyści, którzy wykorzystywali olbrzymie budowle na swoje pracownie, aranżacje studia czy galerie. Dziś lofty są wyznacznikiem dobrego smaku i oryginalnego stylu. Dowodem na to, są liczne kluby i kawiarnie zlokalizowane w dawnych fabrykach, prestiżowe galerie,, ekskluzywne restauracje i hotele. Życie w stylu loft-life ma coraz większe rzesze zwolenników, a nabywców loftowych wnętrz stale przybywa.

Tomasz Karolak już w przyszłym roku odbierze klucze do swojego własnego loftu. Gwiazdor polskiej telewizji zawsze znany był z oryginalnego stylu. „Zostałem oczarowany klimatem loftu i już nie mogę doczekać się przeprowadzki” – mówi aktor. Przestronne mieszkanie daje duże pole do popisu. Loftowe wnętrza wyróżnia brak tradycyjnego, sztywnego podziału pomieszczeń i zastąpienie ich dużą, otwartą przestrzenią, pozwalającą na swobodny przepływ światła i powietrza. Możliwości urządzenia takiego wnętrza są więc prawie nieograniczone. Kluczowym elementem są również duże okna, które nie tylko optycznie zwiększają poszczególne pomieszczenia, ale wypełniają je światłem dziennym. Okna w loftach dochodzą nawet do 6 metrów wysokości i gwarantują niesamowity widok na panoramę Warszawy.

Oferta warszawskich soft-loftów skierowana jest do aktywnych, ciekawych świata ludzi, którzy  na bieżąco podążają za nowoczesnymi trendami, cenią sobie oryginalność i indywidualizm. Wśród sąsiadów Tomasza Karolaka znajdą się znani artyści: fotografowie, aktorzy i muzycy. Uniwersalna koncepcja Woronicza Qbik przyciąga także singli, młode małżeństwa oraz rodziny z dziećmi tworząc przyjazne i oryginalne miejsce do zamieszkania.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu