Studio Xantus współpracuje z Techlandem

Studio Xantus – specjalizujące się w animacji 3D oraz komputerowych efektach specjalnych – nawiązało współpracę z firmą Techland, jednym z czołowych przedstawicieli branży gier w Polsce. Spółka z Grupy ADV współtworzyła cutsceny do Dead Island. Produkcja została zrealizowana na autorskim silniku Techlandu – Chrome Engine.

Premiera najnowszego tytułu polskiego potentata branży gier wideo odbyła się 9 września 2011 roku. Dead Island – gra z gatunku zoombie slasher – cieszy się niesłabnącą popularnością już od pierwszego dnia dystrybucji. Wyniki sprzedaży przedstawione przez Deep Silver, zachodniego wydawcę Techlandu, są imponujące. W ciągu pierwszych 2 tygodni sprzedano około 1,5 miliona egzemplarzy gry na trzy platformy: Microsoft Xbox 360, Sony Playstation 3 i PC. Udział w tym niemałym sukcesie ma także spółka Xantus. Wrocławskie studio współtworzyło cutsceny produkcji – animowane wstawki filmowe, które uzupełniają i wzbogacają fabułę.

„Rynek gier w naszym kraju stale rośnie w siłę. W 2011 roku powstały w Polsce tak doskonałe produkcje, jak: Bulletstorm, Wiedźmin 2: Zabójca Królów czy realizowana przez naszego wrocławskiego sąsiada – firmę Techland – gra Dead Island. Animacja na potrzeby gier komputerowych jest jedną z dziedzin, w której specjalizuje się Studio Xantus, dlatego chętnie bierzemy udział w projektach związanych realizacjami tego typu” – mówi Michał Dusiński, prezes zarządu Studia Xantus.

Akcja Dead Island rozgrywa się na tropikalnej wyspie Banoi, gdzie w nieoczekiwanych okolicznościach spokój gości kurortu wypoczynkowego zakłóca tajemnicza epidemia. Wczasowicze zamieniają się w krwiożercze zombie, jedynie garstka ludzi pozostaje przy życiu. Gracz wciela się w jedną z czterech postaci, które mogą uratować ocalałych i rozwiązać zagadkę śmiercionośnego wirusa. Profesjonalne cutsceny wykonane przez Studio Xantus przyczyniły się do utrzymania odpowiedniego napięcia rozgrywki oraz zaserwowania graczom prawdziwej wirtualnej uczty. Malownicze pejzaże tropików oraz nasycona kolorystyka Dead Island znalazły uznanie zarówno polskich, jak i zagranicznych fanów tytułu.

Dead Island to już drugi wspólny projekt Techlandu i spółki Xantus. Oba wrocławskie studia kooperowały także przy realizacji cutscen do drugiej części gry Call of Juarez. Trailer Dead Island prezentujący grę, w tym także cutsceny przygotowane przez studio Xantus, można obejrzeć na kanale YouTube Techlandu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu