PZPN i UEFA przeznaczają dodatkową pulę biletów na UEFA EURO 2012 dla polskich kibiców zrzeszonych w Klubie Kibica Reprezentacji Polski

Klub Kibica Reprezentacji Polski w piłce nożnej daje swoim członkom możliwość nabycia biletów na UEFA EURO 2012. Będzie to możliwe dzięki udostępnieniu do sprzedaży przez Klub Kibica RP, biletów należących do puli Polskiego Związku Piłki Nożnej, na mecze, w których grać będzie Reprezentacja Polski podczas UEFA EURO 2012, w tym na mecz otwarcia mistrzostw. Członkowie Klubu Kibica otrzymają możliwość zakupu nawet kilkunastu tysięcy biletów, na wszelkie możliwe mecze Reprezentacji Polski (w fazie grupowej oraz w dalszej części rozgrywek).

Mając na uwadze maksymalne zwiększenie szans udziału Członkom Klubu Kibica RP w meczach podczas Mistrzostw Europy zdecydowano, że każdy z nich będzie mógł złożyć aplikację na 1 lub 2 bilety na każdy mecz Reprezentacji Polski. Wszystkie osoby, które składają lub dla których składane będą wnioski muszą posiadać aktywny numer karty Klubu Kibica RP już w momencie składania wniosku. Od 12 grudnia 2011 r. do 29 lutego 2012 r. każdy członek Klubu Kibica RP będzie mógł złożyć w UEFA zamówienie, dla maksymalnie dwóch osób, na bilety na wybrane przez siebie mecze z zaznaczeniem ich liczby i wybranej kategorii cenowej.

Dokładna liczba biletów oraz ich podział na konkretne mecze zostaną potwierdzone przez Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej najpóźniej po grudniowym losowaniu grup turnieju finałowego.

Znając wyjątkowe zaangażowanie polskich Kibiców w dopingowanie Biało-Czerwonych, jesteśmy bardzo zadowoleni, iż przy współpracy z UEFA, mogliśmy przekazać dodatkową pulę biletów na mecze Euro 2012, z udziałem polskich piłkarzy, dla polskich kibiców, zrzeszonych w Klubie Kibica Reprezentacji Polski. Dzięki temu będą oni mogli uczestniczyć w piłkarskim święcie, wyjątkowym, bo po raz pierwszy w historii jesteśmy gospodarzami tego święta – powiedział Prezes PZPN Grzegorz Lato.

W sytuacji, w której zapotrzebowanie na bilety przewyższy ich dostępną liczbę, po zamknięciu etapu składania zamówień (aplikacji), UEFA przeprowadzi, zgodnie z dotychczasową praktyką, losowanie w celu wyłonienia nabywców biletów.

Opis sposobu składania zamówień, zasady loterii biletowej UEFA, lista nabywców, sposób dystrybucji biletów oraz wszelkie istotne informacje dostępne będą w odpowiednich terminach na stronach UEFA, a także na portalach lub poprzez portale www.KlubKibicaRP.pl i www.PZPN.pl.

Obserwując olbrzymie zainteresowanie niedawnymi meczami Reprezentacji Polski oraz wciąż rosnące zainteresowanie polskiego społeczeństwa przygotowaniami do UEFA Euro 2012 cieszymy się, że możemy zaoferować członkom Klubu Kibica RP unikalną możliwość uczestniczenia w tym niezapomnianym wydarzeniu – mówi Jacek Kalinowski, rzecznik prasowy Klubu Kibica RP. Będziemy na bieżąco informowali naszych Kibiców o wszelkich, w tym technicznych, aspektach aplikacji o bilety, ich losowania i dystrybucji, w miarę uzyskiwania szczegółowych informacji od UEFA i PZPN.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu