Profesjonalizm w każdym calu

Tagi:

Kobiety na kierowniczych stanowiskach, które obowiązuje dress code mają niewielkie pole manewru w przypadku stylizacji. Nie mniej strój i makijaż może być lepiej, albo gorzej dobrany, dlatego często korzystają z pomocy specjalistów. Wiedzą, że o profesjonalizmie świadczy każdy szczegół wyglądu.

Podstawowy zestaw businesswoman to rzecz jasna żakiet i spódnica, do których dorzucamy buty na niewielkiej, choćby kilkucentymetrowej szpilce. To, że nie w każdym żakiecie i nie w każdej spódnicy można pójść do biura, czy na spotkanie z klientem wiedzą wszystkie panie. Istotne jednak, jak w ramach przyjętej konwencji wyrazić swój indywidualny styl. Minimalizm formy i koloru nie musi bowiem stanowić tu bariery nie do pokonania.

Detal do smaku

Pokazanie indywidualnego stylu w ramach dress code nie oznacza braku profesjonalizmu. Wręcz przeciwnie. Jeśli w granicach ascetycznego biznesowego kodu podkreślimy indywidualny charakter stylizacji, nasz wizerunek tylko na tym zyska. Jak to zrobić? Najprościej, ciekawym dodatkiem. Takie elementy jak: zegarek, teczka, czy pasek mogą zmienić nie tylko nasz wygląd, ale i nasze postrzeganie. Podobny efekt uzyskamy, jeśli przy wyborze poświęcimy większą uwagę takim używanym na co dzień gadżetom jak: organizer, wizytownik, etui na długopis i pióro, telefon, czy okulary.

Faktura, materiał, sposób wykonania, kolor, kształt, stylistyka, wszystko ma tu znaczenie. Ważne też, żeby dobierane akcesoria były zawsze wysokiej jakości. Nasz niepowtarzalny, indywidualny styl może wyrażać zarówno wysmakowana apaszka, jak i unikatowy zegarek.

Torby, torebki, teczki

Każda businesswoman idzie na spotkanie z projektami i notatkami, które musi gdzieś zmieścić. Torebka, która powinna mieć stonowany kolor i być pozbawiona krzykliwych wzorów, czy dużych logo stanowi ważny element wizerunku businesswoman. Niestety często nie można do niej włożyć wszystkiego, czego będziemy potrzebować w biurze. Dlatego jej funkcję może przejąć torba na netbooka, czy laptopa, którą także nosimy przy sobie. Szczególnie, że teraz na rynku możemy znaleźć takie, które przypominają klasyczne damskie torebki.

Na naszym rynku dostępne są niestandardowe torby i futerały na laptopy, które stanowią idealne uzupełnienie biznesowego stroju. Oryginalne modele toreb marki Sushi pełnią funkcję teczki na laptop albo notebook, ale są też niebanalnym dopełnieniem codziennego biurowego ubioru. Torby, które stylistycznie współgrają z różnymi rodzajami stroju można kupić w sklepie internetowym (www.mobilefashion.pl) lub w salonie przy ul. Żaryna 5 w Warszawie. Można je także znaleźć w ofercie www.euro.com.pl.

Biznesowe savoir vivre

Biznesowe przykazanie dotyczące toreb mówi, że teczkę na dokumenty zawsze stawiamy na podłodze obok krzesła. W czasie wyciągania dokumentów dobrze jest mieć ją na kolanach, żeby nie schylać się pod stół. Przede wszystkim należy zaś pamiętać, aby nigdy nie kłaść żadnej torby ani teczki na stole.

Każda ceniąca się businesswoman powinna nosić na ręku zegarek, który może mieć charakter biżuterii, zwłaszcza nie może pozwolić sobie na jej zakładanie w większych ilościach. Bez zegarka będzie postrzegana jako mało zorganizowana.

Bardzo ważnym elementem stylizacji biznesowej jest kolorystyka, która w dress code ma swoje ograniczenia spowodowane wpływem barw na ludzką psychikę. Z tego powodu specjaliści polecają odcienie szarości, brązu, beżu, czy granatu. Jeśli osoba słuchająca nas ma skoncentrować się na rozmowie nie możemy krzyczeć kolorem, ponieważ mocno kontrastowe połączenia odwracają uwagę.

Ale, ale, dress code, obok spokojnych odcieni brązu, szarego i granatu dopuszcza także inne kolory. Trzeba jedynie wiedzieć jak je umiejętnie połączyć. Nie pokażemy swojego stylu, jeśli stale będziemy nosić kolory pasujące do wszystkiego. Poza tym wtedy nasze ubranie, jak i my same będziemy postrzegane jako niesłychanie nudne.

Każda osoba ma swoją paletę kolorystyczną. Dla jednych najelegantszymi kolorami będą odcienie szarości, dla innych wszelkie brązy i beże albo granaty i błękity. Ciekawym połączeniem może okazać się w na przykład stalowy kostium połączony ze zgaszonym różem lub czerwienią bluzki. Albo czekoladowy kostium zestawiony z chłodnym beżem, błękitem lub ecru.

Jednym słowem, nie należy obawiać się koloru, nawet jeśli wiążą nam ręce zasady dress codu, szczególnie jeśli intensywniejsza barwa dotyczy jednego ozdobnika stroju. Pracujące w korporacjach panie mogą zdecydować się na kolorystyczny akcent tworząc ze swojego ulubionego koloru symboliczny element, który będzie je wyróżniał. Zasady stylizacji biznesowej dają nam całkiem spore możliwości. Należy je tylko umiejętnie wykorzystać.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu