Kolejny zagraniczny sklep Baltony

Leżący nad Morzem Czarnym port lotniczy Konstanca jest kolejnym miejscem poza granicami Polski, w którym Baltona rozpoczęła swoją działalność. We wrześniu 2011 roku Spółka otworzyła tam swój drugi sklep w Rumunii.

PHZ Baltona S.A. prowadzi już sklep w strefie wolnocłowej na granicy Rumunii i Mołdawii. Nowa inwestycja zlokalizowana jest w porcie lotniczym w Konstancy – jednym z największych miast Rumunii. Wybór tego miejsca nie był przypadkowy. Leżące nad Morzem Czarnym miasto jest znanym ośrodkiem turystycznym oraz największym portem handlowym w Rumunii. Co roku Konstancę odwiedza prawie 1 milion turystów, a spodziewany wzrost ruchu przekracza 10% rocznie. W ocenie zarządu Spółki to kluczowe elementy, które w niedalekiej przyszłości przyczynią się do wzrostu przychodów Spółki oraz rozszerzaniu się działalności Baltony w tym kraju.

Położony w południowo-wschodniej Rumunii międzynarodowy port lotniczy Konstanca obsługuje obecnie ok. 100 tys. pasażerów rocznie. Jednak jego możliwości operacyjne są znacznie wyższe, co ma duże znaczenie, ponieważ po latach rozkwitu w czasach istnienia bloku wschodniego i zapomnienia w okresie transformacji, turyści na nowo zaczynają odkrywać uroki wybrzeża Morza Czarnego. – Rumunia będzie coraz więcej inwestować w promocję swojego kraju, co powinno przyczynić się do wzrostu liczby turystów korzystających z portu lotniczego w Konstancy, a w konsekwencji pozytywnie wpłynąć na przychody naszego sklepu – mówi Magda Grzybowska, prezes zarządu PHZ Baltona S.A.

Z morzem związany jest także drugi powód nowej inwestycji Baltony w Rumunii. Konstanca jest największym portem handlowym w Rumunii, jak również głównym portem tranzytowym dla krajów naddunajskich. Co roku zawija tutaj ponad 800 statków handlowych. – Baltona od lat zajmuje się zaopatrywaniem załóg statków morskich we wszelkie produkty potrzebne do efektywnej pracy na morzu. Chcemy więc, aby obecność Baltony na lotnisku w Konstancy była przyczółkiem do rozwoju działalności Spółki także w tamtejszym porcie morskim. Mamy duże doświadczenie i know-how, które będziemy starali się wykorzystać – mówi Piotr Kazimierski, członek zarządu ds. rozwoju PHZ Baltona S.A.

Kolejny zagraniczny sklep Baltony to początek zapowiadanej ekspansji Baltony, nie tylko w naszym regionie. – Inwestycje w Rumunii umożliwiają naszej Spółce wejście na rynek Europy Środkowo-Wschodniej. Nie zapominamy jednak o Europie Zachodniej. Już na początku 2012 planujemy otworzyć sklep z logo Baltony na lotnisku w Montpellier w południowej Francji. Dzięki temu już niedługo będzie można powiedzieć, że Baltona działa „od morza do morza” – podsumowuje Magda Grzybowska.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu