Beer Fingers – jedyne podwójne paluszki na rynku

Jeszcze niedawno znalezienie dwóch sklejonych pojedynczych paluszków w paczce oznaczało szczęście. To właśnie stąd wziął się pomysł na stworzenie podwójnych paluszków Beer Fingers® – teraz szczęście znajdziesz w każdej paczce.

Pomysł na biznes pojawił się w grudniu 2005 roku podczas studenckiego wieczoru w pubie przy piwie i paluszkach. Przed założeniem firmy została zapewniona w Urzędzie Patentowym ochrona patentowa wzoru przemysłowego. Gwarantuje ona, że żadna inna firma nie może produkować podwójnych paluszków. To spora innowacja, gdyż w branży spożywczej bardzo mało jest patentów. Beer Fingers® stały się jedynymi podwójnymi paluszkami dostępnymi na rynku przekąsek. W tym roku pomysł na biznes został doceniony przez jury popularnego programu telewizyjnego „Dragons' Den – jak zostać milionerem”. Bartosz Głodowski pozyskał inwestora – znaną już na rynku firmę Bakalland.

Marka Beer Fingers® rozwija się w dynamicznym tempie, w 100% wykorzystując polski kapitał. Firma stawia na ciekawe pomysły i oprócz ochrony w postaci wzoru przemysłowego jako pierwsza w Polsce wprowadziła opakowania bez okienek. Otrzymanie medalu Laur Konsumenta 2011 – Odkrycie Roku 2011 pokazuje, że pomysł został doceniony. Firma nie pozostaje także obojętna wobec młodych przedsiębiorców, dzieląc się swoją wiedzą na prelekcjach oraz wykładach. Staram się motywować młodych ludzi do zakładania własnych działalności gospodarczych. Sam zaczynałem będąc jeszcze studentem. Wiem, że początki nie są łatwe i jak ważne jest wsparcie w trudnych momentach. Jednak uważam, że warto powalczyć. Cieszę się, że rynek w Polsce rozwija się w takim tempie. Braliśmy udział w polskich kampaniach „Kupując polskie produkty – dajesz pracę” oraz „Kupuj Nasze .PL– są powody do dumy” – dodaje Bartosz Głodowski.

Jedyne podwójne paluszki występują w czterech smakach: solone, z sezamem, z makiem i w polewie czekoladowej. Paluszki są starannie wypiekane przy użyciu jedynie naturalnych składników. Nasze produkty spełniają wszelkie unijne i polskie normy jakości. Produkty Beer Fingers® nie zawierają sztucznych barwników ani konserwantów więc mogą być spożywane już od najmłodszych lat – mówi Bartosz Głodowski, pomysłodawca i Prezes firmy. Niebawem paluszki dostępne będą w większości sklepów spożywczych w Polsce.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu