GOCash także dla klientów korporacyjnych

Dom Maklerski TMS Brokers S.A. poszerza portfolio usług dla klientów korporacyjnych. Od bieżącego tygodnia autorska platforma GOCash – umożliwiająca zakup i sprzedaż walut on-line – dostępna będzie nie tylko dla klientów indywidualnych, ale także przedsiębiorstw. Z serwisu skorzystać będą mogły m.in. firmy z sektora MSP, podmioty prowadzące wymianę handlową z zagranicą oraz przedsiębiorstwa wykorzystujące strategie hedgingowe.

Za pośrednictwem GOCash klienci korporacyjni mogą dokonywać zakupu walut takich jak: CHF, EUR, USD, GBP, płacąc za nie w złotówkach. Zasady realizacji transakcji walutowych w serwisie są takie same zarówno w przypadku firm, jak i klientów indywidualnych, którzy mogą korzystać z platformy już od momentu jej uruchomienia w sierpniu br.

Dostęp do walut on-line, niskie spready (już od 2,5 grosza), a także wykorzystanie standardów przetwarzania i bezpieczeństwa transakcji, typowych dla licencjonowanego domu maklerskiego, to kluczowe wyróżniki serwisu GOCash. Wpływają one na fakt, że platforma jest  obecnie jedną z najatrakcyjniejszych na polskim rynku usług umożliwiających firmom realizację transakcji walutowych.

Zgodnie z szacunkami TMS Brokers, wymianą walut on-line może być zainteresowanych nawet kilkaset tysięcy przedsiębiorstw działających w Polsce. Są wśród nich zarówno małe i średnie firmy, jak i krajowe oddziały międzynarodowych korporacji. Zapotrzebowanie na usługi wymiany walut najczęściej wiąże się z prowadzeniem działalności eksportowej lub importowej bądź posiadaniem zobowiązań kredytowych w innych walutach. W niektórych przypadkach może także stanowić element zabezpieczenia związanego ze stosowaniem przez firmę strategii hedgingowych. Dla wielu przedsiębiorstw – które generują wysokie miesięczne obroty w innych walutach, bądź dokonują okazjonalnych transakcji wymiany – nawet niewielkie zmiany kursów walut lub towarzyszących transakcji opłat (spreadów) mogą okazać się wyraźnie odczuwalne.

Jak podkreślają eksperci TMS Brokers, nowe rozwiązanie dla firm stanowi alternatywę wobec usług kantorów czy bankowości korporacyjnej. Dodatkowo gwarantuje przedsiębiorstwom z różnych branż i sektorów gospodarczych sprawną i płynną realizację transakcji (w najpopularniejszych walutach) oraz możliwość optymalizacji kosztów operacyjnych.

„Poszerzenie naszej usługi doradztwa walutowego dla przedsiębiorstw o możliwość zrealizowania strategii zabezpieczającej – tak zakupu, jaki i sprzedaży waluty – to kolejny krok w rozwoju oferty TMS Brokers, jako instytucji skoncentrowanej na rynku walutowym –komentuje Tomasz Uściński, Członek Zarządu DM TMS Brokers S.A.

„Zauważamy, ze w obecnych warunkach, gdy mamy do czynienia z dużą, często niekorzystną, zmiennością rynkową ,wiele przedsiębiorstw z uwagą analizuje wszystkie koszty działalności operacyjnej, w tym opłaty, spready i marże bankowe związane z transakcjami walutowymi. Oferta naszego serwisu to dla firm nie tylko usprawnienie procesu realizacji transakcji walutowych, ale przede wszystkim wymierne oszczędności wynikające z redukcji kosztów” – dodaje Tomasz Uściński.

Standardy funkcjonowania serwisu GOCash – zarówno w odniesieniu do obsługi transakcji walutowych zlecanych przez firmy, jak i klientów indywidualnych – oparte są na posiadanej przez TMS Brokers licencji maklerskiej. To jeden z kluczowych elementów, który różni serwis GOCash od tzw. wirtualnych kantorów czy platform internetowych kojarzących osoby i podmioty sprzedające oraz kupujące waluty.

Wykorzystanie licencji maklerskiej oznacza, że jako właściciel marki i serwisu GOCash –TMS Brokers pośredniczy w obrocie normalnym instrumentem finansowym, który posiada swoje fizyczne rozliczenie w postaci transferu walutowego na dowolne konto bankowe, podane przez klienta indywidualnego lub przedsiębiorstwo. W trakcie realizacji transakcji nie można jednak wykorzystywać efektu dźwigni finansowej, co różni GOCash od platform umożliwiających handel na rynku Forex. Wybraną transakcję można zrealizować 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, co również stanowi nową jakość na polskim rynku usług transakcji walutowych dla firm.

Konto w systemie może utworzyć nie tylko właściciel firmy, ale praktycznie każda osoba, uprawniona do dokonywania w jej imieniu transakcji walutowych, niezależnie od miejsca siedziby przedsiębiorstwa. Status użytkownika platformy GOCash (osoba indywidualna lub przedstawiciel firmy) należy określić na etapie rejestracji w serwisie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu