FagorMastercook wspiera młodych w nauce zawodu

FagorMastercook, jeden z największych pracodawców w regionie, realizuje program praktyk zawodowych, dzięki któremu uczniowie Zespołu Szkół Nr 18 we Wrocławiu poznają specyfikę tzw. „zanikających” zawodów. W październiku kolejna grupa kilkunastu osób rozpocznie naukę pod okiem doświadczonych pracowników FagorMastercook. Firma przygotowała również ofertę praktyk w dziale logistyki i eksportu oraz zarządzania produkcją dla studentów, z którymi spotka się 11 i 19 października na uczelnianych targach pracy.

Uczniowie wrocławskich szkół będą szkolić się w zawodach: operatora obrabiarek, ślusarza i spawacza, poznają też specyfikę pracy w narzędziowni oraz prototypowni. Udział FagorMastercook w programie praktyk ma duże znaczenie zarówno w wymiarze biznesowym, jak i społecznym. Program praktyk, realizowany we współpracy z Centrum Kształcenia Praktycznego, zapoczątkowany został w 2008 roku i wciąż jest rozwijany.

W ostatnich latach na rynku pracy drastycznie zmalała liczba osób wykształconych w wymienionych zawodach, a jest duże zapotrzebowanie na ich pracę. Program, którego jesteśmy uczestnikiem wraz z innymi firmami produkcyjnymi na Dolnym Śląsku, wspiera proces odbudowy brakujących na rynku kompetencji – mówi Justyna Miazek, Menedżer ds. Rekrutacji i Dostosowania Personalnego w FagorMastercook.

Dla młodzieży jest to często pierwsze doświadczenie zawodowe w życiu, dlatego dokładamy starań, aby było ono pozytywne. Z jednej strony pracownicy tłoczni i prototypowni – jako bezpośredni opiekunowie –  udzielają fachowych rad i dzielą się swoją wiedzą, a z drugiej kształtują w młodych ludziach poczucie obowiązku i odpowiedzialności – dodaje.

FagorMastercook aktywnie wychodzi również naprzeciw potrzebom studentów, dla których firma przygotowała ofertę praktyk m.in. w dziale zarządzania produkcją, logistyki i eksportu. 11 października weźmie udział w Akademickich Targach Pracy na Politechnice Wrocławskiej, natomiast 19 października spotka się z młodymi na Targach Pracy na Uniwersytecie Ekonomicznym. W tych dniach studenci będą mogli lepiej poznać jednego z największych pracodawców w regionie i dowiedzieć się więcej na temat możliwości podjęcia praktyk w strukturach przedsiębiorstwa.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu