Rusza Centrum Aktywnych – program wspierający przedsiębiorczych studentów

10 tys. zł na realizację autorskiego projektu to tylko jedna z nagród czekających na studentów, którzy wezmą udział w konkursach organizowanych podczas programu Centrum Aktywnych. Program zainicjowany przez Credit Agricole Bank Polska wystartował 3 października i dedykowany jest wszystkim studentom szukającym wsparcia finansowego dla swoich projektów.

Pokolenie studiujące w nowej rzeczywistości gospodarczej charakteryzuje większa potrzeba samorealizacji oraz chęć rozpoczęcia własnej działalności biznesowej. Credit Agricole Bank Polska (do niedawna LUKAS Bank), bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu we współpracy z młodymi ludźmi na całym świecie, przygotował dla polskich studentów program Centrum Aktywnych.

Podczas programu, który wystartował 3 października, przeprowadzone zostaną dwa konkursy. Pierwszy – „Mam plan! Wykonam go z Credit Agricole Bank Polska” – dedykowany jest studentom, którzy szukają finansowego wsparcia dla swoich pomysłów. Aplikować można w trzech kategoriach: własny biznes, organizacja wydarzenia kulturalnego, program wolontariatu. Wybranych przez jury sześć projektów zostanie dofinansowanych kwotą od 5 do 10 tys. zł.

Równolegle prowadzony będzie konkurs na projekt badawczy dedykowany kołom naukowym. Organizatorzy zachęcają do przesyłania pomysłów na badania, a najlepsze koncepcje zostaną nagrodzone grantami w wysokości od 2 do 5 tys. zł. Zgłoszenia do konkursów można przesyłać do 30 listopada, wyniki zostaną ogłoszone 15 grudnia.

Na potrzeby programu stworzona została specjalna strona internetowa www.centrumaktywnych.pl, na której znaleźć można informacje o konkursach oraz złożyć aplikację. Dzięki zakładce „Przedsiębiorczy przewodnik” studenci mają szansę sprawdzić się w roli przedsiębiorcy organizatora eventów. Aplikacja ma poruszyć wyobraźnię użytkownika i zachęcić go do spróbowania sił we własnym biznesie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu