Red-Sky rozpoczyna współpracę z europejską platformą łączącą startupy z inwestorami – Westartup.eu

Red-Sky, spółka odpowiedzialna za międzynarodowy sukces FilesTube.com, Alternative.to, Wowin.com jak również współwłaściciel m.in. Grono.net i Bebzol.com, będzie odpowiedzialna za rozwój platformy Westartup w Polsce.

Westartup.eu to innowacyjna platforma crowdfundingowa, łącząca przedsiębiorców szukających kapitału na rozwój swoich startupów internetowych z inwestorami i aniołami biznesu z całej Europy. Zadaniem platformy Westartup jest wyszukiwanie najciekawszych projektów, doradzanie im na etapie powstawania prototypów i biznesplanów oraz przedstawianie ich potencjalnym inwestorom.

Platforma skupia obecnie:

  • Blisko 50 startupów w różnej fazie rozwoju
  • 70 mentorów
  • 20 inwestorów deklarujących poziom inwestycji od 50 tys. do 1 mln Euro.

Dzięki decyzji Westartup o podjęciu współpracy z Red Sky, polskie startupy uzyskają dostęp do mentorów, inwestorów i aniołów biznesu z Europy Zachodniej. Takiego przedsięwzięcia nie było do tej pory w naszym kraju. Bez podróżowania na zagraniczne konferencje lub konkursy dla startupów, bez konieczności budowania sieci znajomości, każdy ciekawy polski projekt internetowy będzie miał okazję do prezentacji i pozyskania europejskiego mentora lub inwestora.

Pod adresem Westartup.pl już niebawem zostanie uruchomiona polska wersja portalu, zaś jesienią ruszą pierwsze wydarzenia promujące ideę Westartup: konferencje, warsztaty oraz konsultacje ze specjalistami i praktykami branży internetowej.

Założycielem Wetsartup.eu jest Leo Exter, weteran branży startupowej w Belgii, jeden z organizatorów Bizcamp i Startup Weekend w Belgii.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu