OMAX odpowiada na zapotrzebowanie przedsiębiorców

Można powiedzieć, że nowe maszyny do cięcia wodą amerykańskiej korporacji OMAX, to samodzielne, uniwersalne fabryki. Mogą sprostać każdemu zamówieniu w zakresie cięcia różnych materiałów i najbardziej wymyślnych kształtów. Większe obrysy stołów maszyn powodują, że te waterjety znajdą z pewnością zastosowanie w przemyśle ciężkim.

Amerykański producent wprowadza na rynek aż 15 nowych modeli waterjetów marki MAXIEM i siedem maszyn OMAX. Nowe waterjety są już dostępne dla zainteresowanych klientów.

Amerykańska korporacja OMAX – światowy lider w dziedzinie produkcji maszyn do cięcia wodą, wprowadza na rynek 15 całkiem nowych modeli waterjetów MAXIEM i siedem modeli maszyn OMAX. To, co cechuje nowe urządzenia, to przede wszystkim większe obrysy stołów i nowe, większe pola obróbcze. Korporacja OMAX wychodzi bowiem naprzeciw zapotrzebowaniu przedsiębiorstw, operujących na dużych powierzchniach materiałów. Nowe waterjety z pewnością więc znajdą uznanie przedstawicieli przemysłu ciężkiego, jachtowego czy okrętowego.

„Spełniamy oczekiwania klientów, którzy pytali o waterjety MAXIEM operujące na znacznie większych materiałach. To kolejny krok w budowaniu rynku maszyn tej marki również w Polsce. Trzeba też dodać, że nowe maszyny do cięcia wodą znajdują się już w standardowej ofercie naszej firmy. Nie są wykonywane na specjalne zamówienie ” – mówi Tomasz Łapiński, dyrektor ds. sprzedaży firmy MAXIEM WATERJETS w Elblągu.

“OMAX powiększa rodzinę doskonałych maszyn do cięcia woda z serii 80X, które zdobyły uznanie najbardziej wymagających klientów na całym świecie. Firma wprowadza jednocześnie waterjety z linii 160X. To prawdziwy przełom na rynku producentów maszyn do cięcia wodą. Nowe maszyny z pewnością z pewnością spotkają się z zainteresowaniem przemysłu ciężkiego i okrętowego” – informuje Przemysław Prajsnar, prezes firmy OMAX POLAND.

Co warto podkreślić, nowe, większe maszyny do cięcia wodą korporacji OMAX stwarzają możliwość oparcia całej produkcji tylko na jednym waterjecie. Zakup nowego waterjeta z linii OMAX lub MAXIEM można porównać do inwestycji we w pełni wyposażoną fabrykę produkcyjną.

Maszyny do cięcia wodą korporacji OMAX mogą bowiem wyciąć każdy kształt w praktycznie każdym materiale. Stal, aluminium, kamień, szkło, plastik, drewno oraz rożnego rodzaju tworzywa sztuczne czy kompozyty nie stanowią dla tych waterjetów żadnego problemu. Waterjety MAXIEM i OMAX świetnie radzą sobie z kruchymi materiałami, jak szkło czy kamień, dzięki przebijaniu surowca przy niskim ciśnieniu doskonałej pompy korbowodowej.

A to wszystko jest możliwe dzięki programowi Layout, w który waterjety amerykańskiego producenta są wyposażone. Za pomocą programu Layout można tworzyć rysunki części na trzy główne sposoby: rysowanie części za pomocą narzędzi do rysowania, importowanie rysunku z innego programu CAD (Layout jest zgodny ze standardowym formatem rysunku DXF oraz wieloma różnymi innymi formatami). Jeżeli więc klient daje plik DXF, można go szybko i łatwo otworzyć w programie Layout, zoptymalizować do obróbki waterjetem i stworzyć ścieżkę narzędziową. Trzecim sposobem jest kopiowanie rysunku lub fotografii – Layout pozwala na wczytanie zdjęcia, lub mapy bitowej i zamiany obrazu na rysunek wektorowy.

Wykończenie materiałów, zapewnione przez maszyny OMAX i MAXIEM jest gładkie, jak przy piaskowaniu. Nie ma ostrych krawędzi, zadziorów, poszarpanych brzegów. Waterjety używają do pracy wody i ścierniwa. W ciętym detalu nie występuje strefa przegrzania materiału czyli tzw. strefa ciepła. Dzięki temu od razu można uzyskać gotowy detal. Nie trzeba więc korzystać z dodatkowej obróbki termicznej czy obróbki skrawaniem aby tą strefę ciepła w wyciętym detalu zlikwidować.

Pracując na maszynie MAXIEM lub OMAX nie ma potrzeby zmiany narzędzi w toku produkcji. Można ciąć na tej samej maszynie i tych samych akcesoriach kamień, metal, szkło, plastik czy kompozyty. Firma posiadająca waterjeta OMAX może więc być przedsiębiorstwem uniwersalnym, operującym na różnych materiałach, dla bardzo zróżnicowanych branż przemysłu.

Waterjety są przyjazne środowisku naturalnemu. OMAX i MAXIEM używają do pracy wody oraz garnetu, który jest obojętnym kamieniem szlachetnym. Podczas obróbki nie są wytwarzane gazy, które powstają w procesie cięcia na innych urządzeniach.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu