Odprężenie na wyciągnięcie ręki, czyli hydroterapia w Aquaparku Granit w Strzelinie

Hydroterapia jest niezwykle skuteczną metodą niwelowania stresu. Pozwala ona na oderwanie się od rzeczywistości i całkowite odprężenie. Cieszy zatem fakt, iż Strzelin doczekał się tak wartościowego obiektu jak Aquapark Granit, który stawiając na rozrywkę nie zapomniał również o możliwości zadbania o zdrowie klientów. Dzięki wodnym kuracjom w Aquaparku Granit w Strzelinie pozbędziemy się bólu i stresu, co pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Relaksującą funkcję kąpieli docenili już starożytni Rzymianie, budując w miastach tzw. termy, które dostępne były dla wszystkich i umożliwiały wypoczynek. Obecnie rolę starożytnych łaźni przejęły parki wodne, które stawiając głównie na rozrywkę, pamiętają jednak o swoim prozdrowotnym potencjale. Aquapark Granit w Strzelinie w pełni realizuje oba założenia, a dzięki hydroterapii pozwoli nam cieszyć się pełnią życia.

Szybkie tempo codziennego życia i zaabsorbowanie pracą sprawia, że często brakuje nam czasu na odprężenie i relaks. W pogoni za sukcesem zapominamy zadbać nie tylko o swoje ciało i kondycję, ale również o zdrowie. W zależności od formy wykonywanej pracy narażeni jesteśmy na różnego rodzaju bóle: pleców, mięśni, a nawet stawów. Mogłoby się wydawać, że praca przy komputerze, która pozornie jest najlżejsza, – bo siedząca, nie powoduje żadnych urazów. Statystyki mówią jednak same za siebie – to właśnie pracownicy biurowi są najbardziej narażeni na dolegliwości mięśniowo-szkieletowe. „Najczęstszą przypadłością jest bolący kręgosłup. Źle dobrane krzesło, godziny spędzone przy komputerze, a także nieodpowiednia pozycja siedząca to przyczyny powodujące jego nienaturalne wygięcie. Dodatkowo, mięśnie człowieka siedzącego są nadmiernie napięte, co w połączeniu z brakiem ruchu powoduje ich skurcze” – wyjaśnia Anna Sikora, mgr. fizjoterapii, w Aquaparku Granit. W poszukiwaniu ukojenia dla obolałego ciała odwiedzamy gabinety masażu zapominając o istniejącej, wodnej alternatywie. Lecznicze właściwości wody spowodowały jej zastosowanie w wodnych kuracjach, a hydroterapia, czyli leczenie bodźcowe za pomocą strumienia wody lub wodnych masaży jest ich wynikiem. Ta stosowana od wielu lat forma pozwala niwelować stres i oparta jest na trzech prostych czynnikach: cieple, zanurzaniu się w wodze i ruchu wody zwanego hydromasażem. Jak mówi Anna Sikora mgr. fizjoterapii w Aquaparku Granit „Ciepło pozwala rozszerzyć się naczyniom krwionośnym i przyśpiesza obieg krwi w organizmie. Dzięki temu zwiększa to efektywność kuracji w mięśniach i stawach, które zostały nadwyrężone, uszkodzone lub naciągnięte. Zanurzanie się w wodzie z kolei, powoduje rozluźnienie napiętych mięśni oraz odciążenie kręgosłupa i więzadeł. Ostatni, ale niemniej ważny element to hydromasaż, który za sprawą ruchu wody zbawiennie wpływa na określone grupy mięśni. Dzięki niemu nasz organizm najwięcej korzyści czerpie dla swoich układów: oddechowego, kostnego i krążenia” – dodaje Anna Sikora, mgr. Fizjoterapii w Aquaparku Granit. Nie bez znaczenia pozostaje również dobór odpowiedniej temperatury wody, ponieważ to od niej zależy czy nasze ciało zostanie pobudzone czy wręcz przeciwnie, uspokojone.

Aquapark Granit w Strzelinie przygotował dla swoich gości szereg atrakcji, które pozwolą czas w nim spędzony zapamiętać na długo. To, co zdecydowanie wyróżnia go spośród innych obiektów to jedyne w okolicy zabiegi hydroterapeutyczne. W tym celu została wydzielona niezależna część budynku. Osoby, które korzystają z sanatoriów lub ośrodków SPA szczególnie docenią obecność w strzelińskim parku wodnym tego typu rozwiązań. Nie będą, bowiem musiały wyjeżdżać na drogie turnusy rehabilitacyjne, co pozwoli im zaoszczędzić czas i pieniądze. Odtąd kuracje wodne są na wyciągnięcie ręki, a bogata oferta pozwoli każdemu odwiedzającemu znaleźć coś dla siebie. Nie ma tu znaczenia także grubość portfela, ponieważ park wodny dbając o swoich gości przygotował cennik na każdą kieszeń. Mając na uwadze innowacyjność hydroterapii, klienci Aquaparku Granit mogą skorzystać z kilku dostępnych metod. Jedną z nich jest masaż podwodny, będący najsilniejszą formą rozmasowania i pobudzenia organizmu. Wykonuje się go na ciele zanurzonego pacjenta, używając strumienia wody pod ściśle dawkowanym ciśnieniem. Hydromasaż redukuje tkankę tłuszczową, wygładza skórę i polepsza jej ukrwienie. Co więcej, w ofercie znajdziemy również kąpiele perełkowe, które za sprawą sprężonego powietrza, wypychanego przez specjalne dysze rozluźniają mięśnie, poprawiają krążenie i przynoszą wszystkim nam potrzebne odprężenie i relaks.  Dla wszystkich tych, którzy borykają się z nadwagą i chcieliby pozbyć się zbędnych kilogramów przygotowano szkockie bicze. To dwa strumienie wody skierowane na ciało pod odpowiednim ciśnieniem, które pobudzają ukrwienie skóry i przyspieszają przemianę materii. Dlatego też, mają duże znaczenie w zabiegach odchudzających i antycellulitowych. Aby jednak w pełni wykorzystać możliwości poszczególnych rozwiązań należy odpowiednio dobierać rodzaj zabiegu. „Niezwykle istotne jest także indywidualne dobranie temperatury wody i stopnia nasilenia masażu, a to, dlatego, że każdy z nas jest inny. Tak jak inne są schorzenia, wobec, których dobór zabiegu i nasilenie ciśnienia zależy od chociażby masy mięśniowej, reakcji na wodę, płeć oraz ogólne samopoczucie i podejście do zabiegu”. – wyjaśnia Anna Sikora, mgr. fizjoterapii, w Aquaparku Granit.

Zabiegi hydroterapeutyczne są bardzo skuteczną metodą likwidowania bólu związanego z układem mięśniowo-szkieletowym. Dzięki nim zredukujemy stres oraz odzyskamy dawną sprawność osiągając w ten sposób ulgę i pozytywne nastawienie do życia.

Cennik hydroterapii w Aquaparku Granit:

  • Masaż kończyn górnych – 10min – 8zł
  • Masaż kończyn dolnych – 10min – 8zł
  • Masaż kończyn dolnych i pleców – 10min – 10zł
  • Masaż w wannie – 10min – 10zł
  • Bicz szkocki – 10min – 10zł
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu