Nagrody ‘INDEPENDENT BOTTLER OF THE YEAR’ i ‘Ikona Whisky’ dla The Scotch Malt Whisky Society

Stowarzyszenie The Scotch Malt Whisky Society zdobyło 12 nagród w konkursie ‘Independent Bottler’s Challenge’ (Konkurs dla Niezależnych Gorzelni) organizowanym przez brytyjski magazyn „Whisky”, uzyskało także zaszczytny tytuł ‘Ikona Whisky’ dla Niezależnej Gorzelni Roku.

‘The Scotch Malt Whisky Society’ (SMWS) butelkujące jedne z najlepszych i najrzadszych whisky na świecie działa od niedawna również i w Polsce. SMWS posiada niezwykłą ofertę whisky pochodzących wyłącznie z pojedyńczego słodu i pojedyńczych beczek (single cask singe malt whisky) dostarczaną ze 126 destylarni. Wszystkie butelki opatrzone są indywidualną, stworzoną przez ekspercki panel, notatką degustacyjną.

Konkurs ‘Independent Bottler’s Challenge’ organizowany już siódmy rok z rzędu, ma za zadanie wyłonić najlepsze, niezależne gorzelnie whisky, uhonorowując ich wkład w dostarczanie wybitnych trunków koneserom whisky na całym świecie.

Konkurs podzielony jest na na sześć regionalnych kategorii: Campbeltown, Highland, Wyspy (z wyłączeniem Islay), Islay, Lowland i Speyside oraz trzy grupy wiekowe whisky: do 12 lat, 13 – 20 i powyżej 21 lat. Każda gorzelnia może wystawić jedną whisky w każdej kategorii, które następnie ocenione są przez jury złożone z członków redakcji magazynu.

Stowarzyszenie The Scotch Malt Whisky Society była jedną z dwóch niezależnych gorzelni,  które otrzymało nagrodę w każdej z sześciu kategorii, co stanowi dowód, że posiada największą ofertę unikalnych single malt-ów whisky na świecie.

Nagroda ‘Ikona Whisky’, przyznawana jest niezależnej gorzelni, która zdobyła najwięcej punktów we wszystkich kategoriach. I w tym roku odebrało ją Stowarzyszenie, włącznie z główną nagrodą dla zwycięzcy w kategorii region Campbeltown.

Złote medale otrzymały również dwie whisky pochodzące z SMWS tj.

 • 93.42 Eksplozja w fabryce miodu (Campbeltown, do 12 lat), doceniona za nuty dymu,  waty cukrowej, crème brulee i bananów, a także
 • 50,41 ‘Zimowe fajerwerki’ (region Lowland, 13-20 lat), członkom jury szczególnie spodobały się słodkie nuty: kardamonu, mięty, połączone z aromatem wiejskiej farmy.

Miles Paul, dyrektor zarządzający The Scotch Malt Whisky Society powiedział: „Nagroda „Independent Bottler of the Year” potwierdza zaangażowanie i ciężką pracę Stowarzyszenia, a zwłaszcza naszego czcigodnego Panelu Degustacyjnego, złożonego z niezależnych znawców i ekspertów, których głównym obowiązkiem jest wyszukać  takie butelki whisky, które spełniają wysokie standardy naszego Stowarzyszenia”.

„Wybierając wyłącznie najlepsze whisky single cask, single malt Stowarzyszenie gwarantuje, że nasza unikalna społeczność miłośników whisky dostaje wyjątkowy trunek”.

Lista whisky nagrodzonych w konkursie Independent Bottler’s Challenge:

Ikona Whisky: The Scotch Malt Whisky Society

Independent Bottler of the Year, Campbeltown: The Scotch Malt Whisky Society

 1. Kategoria: Campbeltown 12 lat i poniżej – ZŁOTY MEDAL  DLA  93.42 Eksplozja w fabryce miodu
 2. Kategoria: Highland 13 – 20 lat  – BRĄZOWY MEDAL DLA 125.43 Tańcząca lalka na łące pełnej kwiatów
 3. Kategoria: Highland 21 lat I więcej – SREBRNY MEDAL DLA 77.21 Chrupiąca kaczka i jaśminowa herbata
 4. Kategoria: Islands (non-Islay) 13 – 20 lat  – SREBRNY MEDAL DLA 4.143 Miód na gorących kamieniach
 5. Kategoria Islay 13 – 20 lat  – BRĄZOWY MEDAL DLA 3.169 Kadzidła chińskiej pagody nad szkockim jeziorem
 6. Kategoria Lowland 13 – 20 lat –  ZŁOTY MEDAL  DLA 50.41  Zimowe fajerwerki
 7. Kategoria Lowland 21 lat i więcej – BRĄZOWY MEDAL DLA 22.29 Niesiemy jęczmień
 8. Kategoria Speyside 12 lat i poniżej – SREBRNY MEDAL DLA 1.158  Dla graczy krykieta
 9. Kategoria Speyside 13 – 20 lat – BRĄZOWY MEDAL DLA 7.66  Harmonijna egzystencja smaków
 10. Kategoria Speyside 21 lat i więcej – BRĄZOWY MEDAL DLA 104.13  Anioł spadł na ziemię
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu