Forum Polska Efektywna Energetycznie rozpoczęło ogólnopolską kampanię Grupy PTWP SA

Obowiązująca od około miesiąca ustawa o efektywności energetycznej, dobre praktyki w polskich realiach oraz efektywność i oszczędzanie energii jako odpowiedź na wyzwania polityki ochrony klimatu – to tylko wybrane tematy, o których na pierwszym Forum Polska Efektywna Energetycznie dyskutowało ponad 300 osób. Zorganizowane przez Grupę PTWP SA, wydawcę m.in. Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl, wydarzenie rozpoczęło ogólnopolską kampanię informacyjno-medialną.

– Ceny nośników energii będą rosły i to jest nieunikniony trend, koszty oddziaływania na środowisko naturalne również. To, czy polska gospodarka w przyszłości będzie konkurencyjna, zależy od tego, w jakim stopniu będzie efektywna energetycznie – mówił otwierając Forum Polska Efektywna Energetycznie Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP SA, inicjator kampanii „Polska Efektywna Energetycznie”.

W Forum Polska Efektywna Energetycznie uczestniczyli m.in. Joanna Bańkowska, Dyrektor Zarządzający BSI Group Polska, Olgierd Dziekoński, Sekretarz Stanu, Kancelaria Prezydenta RP; Bogusław Regulski, Wiceprezes Zarządu Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie; Instytut Techniki Cieplnej, Politechnika Warszawska; Rafał Soja, wiceprezes zarządu Tauron Sprzedaż; Piotr Styczeń, Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Infrastruktury; Marek Woszczyk, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki oraz prof. Tadeusz Skoczkowski, z Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej, który w wystąpieniu otwierającym Forum Polska Efektywna Energetycznie zwrócił uwagę na zmiany zachodzące na rynkach energii w Unii Europejskiej i Polsce: – Rynki energii w Unii Europejskiej podobnie jak rynki energii na całym świecie niesłychanie gwałtownie się zmieniają. (…) Myślę, że w Polsce mamy w dalszym ciągu bardzo duży problem z przyzwyczajeniem się, że to, co się dzieje w energetyce na rynkach energii, światowym i europejskim, jest rewolucją przemysłową.

Uczestnicy Forum Polska Efektywna Energetycznie dyskusji poddali ustawę o efektywności energetycznej, skutki wdrożenia regulacji unijnych dla gospodarki i firm, dobre praktyki w polskich realiach, możliwości zwiększania efektywności w budownictwie już na etapie projektowania oraz programy proefektywnościowe w polskich miastach w sektorze publicznym. Debata wieńcząca Forum dotyczyła narzędzi pomagających zwiększać efektywność energetyczną.

Inicjatorem kampanii „Polska Efektywna Energetycznie” jest Grupa PTWP SA, wydawca m.in. Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl oraz organizator największej w Europie Środkowej konferencji biznesowej, Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Nadrzędnym celem podjętych działań jest zwiększenie świadomości w firmach, instytucjach i gospodarstwach domowych w zakresie korzyści wynikających z efektywnego wykorzystania energii.

W ramach projektu przewidziano pięć konferencji regionalnych w największych polskich miastach, m.in. w Katowicach, Poznaniu i we Wrocławiu. Uroczyste podsumowanie kampanii odbędzie się podczas jednego z paneli dyskusyjnych dedykowanego energetyce na Europejskim Kongresie Gospodarczym 2012 (14-16 maja).

Organizator przewiduje ponadto szkolenia dla pracowników firm uczestniczących w projekcie, bezpłatne konsultacje dotyczące realizacji projektu w praktyce, a także publikacje eksperckie w Miesięczniku Gospodarczym Nowy Przemysł, wydaniu specjalnym dodatku „ABC Efektywności Energetycznej”, w portalu wnp.pl oraz w tytułach patronów medialnych wspierających kampanię, takich jak: magazyn Rynek Spożywczy, miesięcznik Rynek Zdrowia, dwutygodnik Farmer oraz portale biznesowe: portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl, rynekzdrowia.pl, propertynews.pl.

Szczegółowe informacje na temat kampanii znajdują się pod adresem:

http://www.wnp.pl/polska_efektywna_energetycznie/kampania.html

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu