Zyski ze strony internetowej rosną do 60%

Serwis Justpay.pl zajmujący się płatnościami mobilnymi w Internecie wprowadza nowy rodzaj płatności, który pozwoli właścicielom stron www zarobić znacznie więcej niż dotychczas. Będzie prościej, szybciej i nawet o 20% korzystniej. Wynagrodzenie za każdą transakcję rośnie z ok. 40 do 60%.

Od wielu lat w dziedzinie mobilnych płatności dominują w polskiej sieci te dokonywane z telefonów komórkowych przy pomocy SMS Premium. Może się to jednak zmienić, ponieważ serwis Justpay.pl oferuje od teraz nową metodę płatności – IVR (Interactive Voice Response), która obniża prowizje pobierane przez pośredników transakcji.

IVR to usługa polegająca na dokonywaniu płatności za pomocą niezwykle prostego w obsłudze serwisu głosowego. Użytkownik wybiera numer podany na stronie internetowej i po uzyskaniu połączenia odsłuchuje powtórzony trzykrotnie 5-cyfrowy kod dostępu do usługi. Wystarczy, że wpisze go w odpowiednim miejscu i uzyska dostęp do interesujących go zasobów.

Jakie różnice dzielą płatności SMS od IVR? W przypadku pierwszego świadczenia wynagrodzenie dla właściciela serwisu oscyluje między 43% a 48%, w zależności od miesięcznego obrotu. W przypadku IVR, minimalne wynagrodzenie 50% (przy wykonywaniu połączenia z telefonu komórkowego) i 60% (połączenia z telefonów stacjonarnych). Co istotne, prowizja przy korzystaniu z płatności SMS zależna jest od obrotów, a w przypadku IVR taka sama już od złotówki.

Za każdy wysłany SMS w cenie 3zł właściciel serwisu zarabia od 1.29 do 1.44 zł. Dzięki nowej ofercie klienci usługi IVR mogą zwiększyć przychody nawet do 20%: wynagrodzenie za połączenie telefoniczne w cenie 3.19 zł przynosi od 1.60zł do 1.91zł dochodu.

Oferta Justpay.pl jest skierowana do posiadaczy serwisów internetowych oferujących płatny dostęp do wybranych zasobów: ogłoszeń, treści artykułów, plebiscytów, konkursów i wielu innych.

Dzięki wysokiej konkurencyjności oferty Justpay.pl rozszerzyło swoją działalność na rynki zagraniczne. Dotychczas można było korzystać z usług firmy również w Czechach i Słowacji, a od sierpnia także w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Wśród zalet, które przyczyniły się do sukcesu firmy należą m.in. szybki termin płatności, brak opłaty startowej i miesięcznej oraz obsługa ponad 60 taryf SMS.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu