Wakacje w Kenii? „Hakuna matata” z Tanim Podróżowaniem

Z Tanim Podróżowaniem wakacje nigdy się nie kończą! Już teraz zaplanuj zimowy urlop dzięki wyszukiwarce internetowego biura podróży Tanie-Podrozowanie.net. Na dobry początek polecamy plażowanie i safari w Kenii – kwintesencji afrykańskiej egzotyki.

Wakacje w Kenii to jedna z najlepszych propozycji dla wszystkich planujących urlopy zimowe na styczeń lub luty. Wtedy bowiem trwa tu w najlepsze okres suchej i gorącej pogody, która najlepiej sprzyja rozkoszowaniu się urokami tej perły afrykańskiego kontynentu.

W zbiorowej świadomości Polaków tkwi obraz Afryki, który wszyscy znamy z filmów i książek. Afryka to dla nas pełen niezbadanych tajemnic, egzotyczny Czarny Ląd, gdzie na czerwonej ziemi sawann lwy poszukują swych ofiar, a stada słoni i żyraf niespiesznie zdążają do wodopojów. Afryka to dla nas ląd niezwykłej kultury Masajów, a gdy zamykamy oczy, marząc o Afryce, widzimy ośnieżone szczyty Kilimandżaro.

To właśnie Kenia, położona we wschodniej Afryce u wybrzeży Oceanu Indyjskiego, jest pierwowzorem naszych wyobrażeń. Nie zawiedzie zatem nikogo, kto wiedziony dziecięcymi marzeniami o afrykańskiej przygodzie, postanowi obrać ten kraj za cel swojej podróży.

Pobyt w Kenii najlepiej zacząć od wypoczynku w jednym z tutejszych hoteli o tropikalnym uroku. Plażowanie i sycenie oczu pięknem afrykańskiego wybrzeża pozwoli zebrać siły przed spotkaniem z atrakcjami jakie szykuje dla turystów kenijska sawanna. Szczególnie polecamy uwadze hotele w regionie Malindi, słynącym z idyllicznych piaskowych plaż. Ze względu na oferowane warunki i wspaniałe położenie  warto zwrócić uwagę na dwa hotele. Pierwszy to Alba Club Stephanie House (www.tanie-podrozowanie.net/egzotyka-lastminute/kenia/Stephanie_Sea_House) położony w bezpośrednim sąsiedztwie Narodowego Parku Morskiego w Malindi. Architektura tego miejsca intryguje swoim kenijskim stylem, a zabudowania otoczone są tropikalnym ogrodem, kuszącym tysiącem barw i zapachów. Hotelowa plaża jest kwintesencją piękna kenijskiego wybrzeża. Błyszczący w słońcu biały niczym śnieg i delikatny niczym puch piasek, wspaniale komponuje się z lazurowym błękitem oceanu i wielobarwnym kolażem raf koralowych parku narodowego. Widok ten można również podziwiać przez panoramiczne okna hotelowej restauracji. Drugi z polecanych hoteli to Alba Club Sun Palm (www.tanie-podrozowanie.net/egzotyka-lastminute/kenia/Sun_Palm_Alba_Club) położony w malowniczej zatoce Watamu. Tutaj również czekają na nas biały piasek, lazurowy Ocean i tropikalne ogrody, a bajkowy widok dopełniają wynurzające się z morza tu i ówdzie rajskie wysepki. Widoki te można podziwiać podczas konnych przejażdżek, które hotel oferuje swoim gościom.

Gdy nacieszymy się już słoneczną plażą i falami oceanu możemy wyruszyć w głąb lądu i spotęgować egzotyczne doznania. Idealną okazją by uczynić jest skorzystanie z oferty dwudniowego szalonego safari w parku narodowym Tsavo Wschodnie, które dostarczy niezapomnianych wspomnień na resztę życia. Podziwiać z bliska piękno dzikiej i nieokiełznanej afrykańskiej przyrody, to coś, o czym każdy marzy od dziecka. Na sawannie czekają na turystów stada antylop, słoni, żyraf i nosorożców, czujnie wypatrujące ofiar lwy i gepardy, a do tego potężne bawoły i groźne krokodyle, zaś w okolicach zapory Aruba tysięczne stada wodnego ptactwa, w tym setki różowych flamingów – czy potrzeba lepszej zachęty do „polowania” przy użyciu aparatu fotograficznego?

A po takiej mocy wrażeń – powrót do hotelu i znów zasłużone lenistwo na plaży, wycieczka statkiem po oceanie, lub podwodne podziwianie cudownej rafy koralowej.

Na co zatem czekać? Jak powiedzieliby Masajowie: Hakuna matata! Bo z na Tanie-Podrozowanie.net rezerwacja wycieczki do Kenii to żaden problem.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu