Przejdź do treści

Urządzenia mobilne zarządzane głosem – aplikacje Dragon Dictation i Dragon Search firmy Nuance już dostępne po polsku

Firma Nuance Communications, Inc. (NASDAQ: NUAN) poinformowała, że opracowane przez nią aplikacje Dragon Dictation i Dragon Search dla urządzeń opartych o system iOS tj. telefonu iPhone, odtwarzacza iPod Touch i tabletu iPad obsługujące język polski, debiutują właśnie w Polsce. Aplikacje Dragon Dictation i Dragon Search w ciągu ostatniego roku zyskały szczególnie duże uznanie w Europie, a ich łączna liczba pobrań to dziesiątki milionów. Ich atrakcyjność wynika z tego, że umożliwiają użytkownikom szybkie i proste dyktowanie wiadomości tekstowych (sms), wiadomości e-mail, postów w serwisach społecznościowych, głosowe wyszukiwanie w serwisach internetowych, itd. szybsze i prostsze niż gdyby korzystali z klawiatury. Obie aplikacje, Dragon  Dictation i Dragon Search są już od 3 października dostępne za darmo w polskiej wersji sklepu Apple – Appstore.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie użytkowników, Dragon Dictation i Dragon Search zawitały w polskiej wersji językowej do Polski jako 23 kraju. Ponieważ aplikacje posiadają podobną funkcję w wielu językach, ludzie z różnych zakątków świata mogą jej używać zarówno w ojczystym języku jak i językach obcych. Obie aplikacje są dostępne w 20 językach w Ameryce Północnej, Europie, Azji i Australii.

Aplikacja Dragon Dictation, dla telefonu iPhone, tabletu iPad i odtwarzacza iPod Touch, jest zgodna z systemem iOS-4 i została wyposażona w wyskakujący pasek narzędzi z ikonami zapewniającymi szybki dostęp do poczty elektronicznej, pasków stanu serwisów Facebook i Twitter czy schowka. Aplikacja Dragon Dictation posiada również funkcję automatycznego zapisu, która zachowuje dyktowany tekst, np. przerwany użytkownikowi przez rozmowę przychodzącą.

Aplikacja Dragon Search, dla telefonu iPhone i odtwarzacza iPod Touch, pozwala użytkownikom na głosowe wyszukiwanie treści w internecie w urządzeniach mobilnych. Jest to jedyna aplikacja wyposażona w wyjątkową i nowatorską funkcję Dragon Search Carousel firmy Nuance, która zapewnia szybkie i trafne wyniki wyszukiwania w ciągu kilku sekund z wielu kanałów jednocześnie. Aplikacja Dragon Search wyświetla wyniki z serwisów Google, Yahoo!, Twitter, iTunes, Wikipedia i YouTube.

„Cieszymy się, że klienci w Polsce mogą teraz doświadczyć możliwości oprogramowania Dragon, korzystając w dowolnym miejscu z urządzenia z systemem iOS”, powiedział Michael Thompson, starszy wiceprezes i dyrektor generalny firmy Nuance Mobile. „23 kraje i 20 języków w zaledwie rok to niezwykłe osiągnięcie w zakresie rozwoju aplikacji Dragon Dictation i Dragon Search, a zamierzamy wprowadzać kolejne wersje w nowych regionach i do końca tego roku i w roku 2012”.

Dragon Dictation i Dragon Search obsługują języki: angielski amerykański, angielski brytyjski i angielski australijski, niemiecki, francuski europejski i kanadyjski, włoski, hiszpański amerykański i europejski, japoński, chiński mandaryński, tajwański mandaryński, kantoński, koreański, holenderski, norweski, szwedzki, rosyjski, portugalski europejski, duński. Teraz dołączy także polski.

Aplikacje stale uzyskują 1. i 2. miejsca w rankingach darmowych aplikacji biznesowych na świecie i są dostępne w amerykańskich, kanadyjskich, meksykańskich, brytyjskich, niemieckich, francuskich, włoskich, australijskich, hiszpańskich, japońskich, chińskich, tajwańskich, hongkońskich, koreańskich, szwajcarskich, austriackich, holenderskich, belgijskich, norweskich, szwedzkich, rosyjskich, portugalskich, duńskich i polskich sklepach App Store.