Kot Simona powraca w akcji charytatywnej

Akcja promująca nowe książki i kalendarze z przygodami kota Simona zaplanowana jest na październik tego roku. Celem kampanii, oprócz promocji publikacji, jest zbiórka pieniędzy na schronisko.

Nowa książka z sympatycznym kocurem, choć składająca się z samych rysunków, opowiada spójną historię. W życiu kota Simona pojawia się mały kotek. Na początku nasz bohater podchodzi do przybysza bardzo nieufnie. Z czasem przekonuje się do swojego nowego przyjaciela i pomaga mu przystosować się do nowych warunków.

– W książce kot Simona często pomaga swojemu nowemu przyjacielowi. Podczas burzy mózgów doszliśmy do wniosku, że ciekawym rozwiązaniem będzie jeśli nasz bohater pomoże również swoim czworonożnym kolegom w „realu” – mówi Michał Maciejewski, Strategy Director w agencji Pitted Cherries, która realizuje kampanię.

Celem akcji promocyjnej książki jest pomoc schronisku, w którym przebywają czworonożni koledzy kota Simona. Akcja zostanie przeprowadzona na Facebooku oraz w serwisie aukcyjnym.

– Do udziału w zbiórce chcemy zaangażować nie tylko fanów kota Simona. Zależy nam także na dotarciu do tzw. kociarzy i ogólnie miłośników zwierząt. Trudno przewidzieć ile pieniędzy uda się nam zebierać. Mam nadzieję, że będzie to suma, która w znaczący sposób pomoże zwierzakom w schronisku – dodaje Michał Maciejewski.

Facebookowicze już nie raz pokazali, że potrafią się zorganizować.

Inicjatywy, w których konsumenci angażują się w pomoc czworonogom aktywizują setki tysięcy internautów. Przykładem może być chociażby kampania STOP PUSTYM MISKOM – POMAGAMY SCHRONISKOM! Udział w niej zadeklarowało ponad 250 000 użytkowników Facebooka.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu