Turystyka lotnicza produktem turystycznym Warmii i Mazur

Podczas tegorocznych obchodów Światowego Dnia Turystyki wyróżniono Aeroklub Krainy Jezior za produkt turystyczny 2011 roku – turystykę lotniczą. Podczas Gali w Mrągowie w dniu 29 września specjalny certyfikat produktu turystycznego roku za „Rajdy i Zloty lotnicze nową formą turystyki” odebrał Stanisław Tołwiński, prezes Aeroklubu Krainy Jezior i inicjator imprez lotniczych o zasięgu międzynarodowym.

Tegorocznym hasłem Światowego Dnia Turystyki było „Turystyka – Łączenie Kultur”. Uroczysta gala, podczas której uhonorowano nagrodami i wyróżnieniami najlepsze produkty turystyczne 2011 roku odbyła się 29 września w Mrągowie. Udział w obchodach wzięli przedstawiciele władz samorządowych, organizacji turystycznych i organizacji pozarządowych z całego regionu.

Aeroklub Krainy Jezior zyskał uznanie Regionalnej Organizacji Turystycznej, organizatora Gali, którego przedstawiciele wręczyli Stanisławowi Tołwińskiemu, prezesowi  AKJ specjalny certyfikat Produkt Turystyczny 2011 roku za wykreowanie nowego produktu turystycznego – turystyki lotniczej.

Rajdy  lotnicze, a szczególnie po Warmii i Mazurach, są  częścią szerszego zamysłu Prezesa Stanisława Tołwińskiego  – rozwoju turystyki lotniczej w Polsce. Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to nie tylko przepiękne krajobrazy i piękno naturalne to również miejsce niezwykle atrakcyjne pod względem turystycznym, sprzyjające różnym formom wypoczynku, w tym turystyki lotniczej.

Samoloty traktuje się jako formę bezpiecznego i o wiele szybszego sposobu przemieszczania się, w porównaniu m.in. z jazdą samochodem. W tym znaczeniu latanie jest sposobem szybszego docierania do wybranych, atrakcyjnych pod względem turystycznym, miejsc w regionach. Dzięki wykorzystaniu małego lotnictwa potencjalni turyści mogą zobaczyć o wiele więcej atrakcji w krótszym czasie, co powoduje uatrakcyjnienie wyprawy o celach turystycznych.

Inicjator i organizator Rajdów i Zlotów lotniczych (Aeroklub Krainy Jezior) zawsze zapewnia bogaty program pobytowy, a  w ramach jego akcentów towarzyskich wspólne grillowanie, wieczory integracyjne, rejsy statkiem po mazurskich jeziorach oraz kajakowe wyprawy Krutynią czy Sapiną.

Podejmując ambitny zamiar promowania i rozwoju turystyki lotniczej na terenie kraju pragnie się ożywić przedsiębiorców, branżę turystyczną, wybrane samorządy do działań na rzecz rozwoju małej komunikacji lotniczej i wykorzystanie jej do rozwoju sektora turystycznego.

Rajdy i Zloty lotnicze, jako element turystyki, są doskonałym pomysłem na promocję nie tylko małego lotnictwa, tzw. General Aviation, ale również Warmii i Mazur, jako przyjaznego do uprawiana aktywnej turystyki z wykorzystaniem małych samolotów.

Sierpniowe zloty lotnicze zawsze kończą się pokazami i akrobacjami lotniczymi w Giżycku nad jeziorem Niegocin podczas Mazury AirShow. Dzięki atrakcyjności przedsięwzięcia, w których bierze udział kilkadziesiąt samolotów imprezy są niezwykle medialne i wpływają na promocję całego regionu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu