Rusza Akademia Młodego Astronoma

O Neilu Armstrongu wiedzą wszyscy, a kto jako drugi stanął na Księżycu? W Solaris Center (Opole, Plac Kopernika 16) rusza I edycja Akademii Młodego Astronoma – „Człowiek w Kosmosie”. W trakcie jej trwania dzieci i młodzież dowiedzą się wielu ciekawostek o kosmosie. Co sobotę odbywać się będą wykłady o historii wszechświata. Start już 1 października od godziny 13.00 do 14.00, poziom +4, Obserwatorium Solaris.

W najbliższą sobotę młodzi Astronomowie poznają plan obserwacji nieba do końca 2011 r. Kalendarz pozwoli zaobserwować najciekawsze zjawiska na niebie, wyjątkowe gwiazdozbiory oraz częściowe zaćmienia słońca, czy księżyca.

A to nie koniec atrakcji! Na kolejnych spotkaniach młodzi Opolanie dowiedzą się m. in. co to jest Wahadłowiec, jak go obserwować i jak wyglądają jego następcy. Przyszłość lotów kosmicznych i turystyka galaktyczna przestanie być tajemnicą. Opowieści o wielkich podróżach na Marsa i Księżyc zainteresują każdego fana gwiezdnych historii.

Dodatkowo Młodzi Astronomie będą mieli okazję zdobyć wspaniałe, kosmiczne nagrody! Czekają na nich liczne konkursy i tematyczne warsztaty plastyczne, w których można wykazać się twórczością, wiedzą i kreatywnością.

Uczestnicy będą dostawać słoneczka po każdym wykładzie, a gdy uzbierają wszystkie – zostaną uhonorowani dyplomem ukończenia Akademii Młodego Astronoma.

Zapraszamy dzieci i młodzież z całego Opola!

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu