Fortum zakończyło negocjacje dotyczące sprzedaży kilku systemów ciepłowniczych

Wczoraj w godzinach wieczornych została podpisana umowa, na mocy której Fortum Power and Heat Polska sprzedała firmie U&R Kalor sp. z o.o. z siedzibą w Wojkowicach – systemy ciepłownicze w Myszkowie, Lublińcu, Wojkowicach, Kaletach Dobrodzieniu oraz Kłobucku.

„W myśl naszej nowej strategii, którą ogłosiliśmy pod koniec zeszłego roku, Fortum w Polsce chce się skupić na produkcji energii elektrycznej i cieplnej w skojarzeniu” powiedział Piotr Górnik, dyrektor ds. produkcji i dystrybucji Fortum Power and Heat Polska. „Oznacza to oddanie mniejszego biznesu ciepłowniczego, w ręce innych inwestorów.” dodaje Piotr Górnik.

U&R Kalor to spółka z polskim kapitałem działająca na rynku energetycznym Górnego Śląska i posiadająca doświadczenie w prowadzeniu biznesu ciepłowniczego. Nowy nabywca zamierza eksploatować nabyte systemy, dostarczając ciepło do wszystkich dotychczasowych odbiorców.

W sprzedanych zakładach zatrudnionych jest łącznie kilkadziesiąt osób. Nowy inwestor, zgodnie z zapisami kodeksu pracy, ma obowiązek przejęcia wraz z zakładami wszystkich pracowników i zapewnienia im w ciągu 12 miesięcy tych samych warunków zatrudnienia, które obowiązywały dotychczas. „Zakłady, które dzisiaj sprzedajemy są dobrze zarządzane i mogą stabilnie funkcjonować na lokalnych rynkach ciepła” podsumowuje Piotr Górnik.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu