SAP i Sybase ogłaszają wsparcie dla Programu Zakupów Masowych App Store dzięki rozwiązaniu Afaria

SAP AG (NYSE: SAP) i Sybase, Inc., spółka SAP oraz lider w branży oprogramowania dla przedsiębiorstw i urządzeń mobilnych, przedstawiły dzisiaj swój interfejs wspierający Program Zakupów Masowych (PZM) dla Przedsiębiorstw App Store® (App Store® Volume Purchase Program (VPP) for Business poprzez rozwiązanie Afaria®. Wiodącej technologii firmy Sybase do zarządzania urządzeniami przenośnymi i aplikacjami. Dzięki prostej i bezpiecznej dla użytkownika instalacji i możliwościom zarządzania aplikacjami za pomocą rozbudowanego portalu zainstalowanego na urządzeniu, Afaria pomaga rozszerzyć zasięg odbiorców sklepu App Store na rynek przedsiębiorstw.

Przy użyciu Sybase Afaria, dział IT może określić zakres instalacji oraz sposób zarządzania aplikacjami na urządzenia przenośne dla przedsiębiorstw, nabytymi poprzez PZM App Store. Firmy mogą przypisywać i instalować aplikacje na urządzenia przenośne poszczególnym pracownikom, upoważnionym do korzystania z aplikacji i powiązanych z nimi danych przedsiębiorstwa. Organizacje dzięki temu rozwiązaniu mogą również przydzielać i śledzić będące w użyciu licencje.

App Store, będący głównym dostawcom dostarczającym konsumentom aplikacje na urządzenia przenośne, może stać się potężnym kanałem dystrybucyjnym tysięcy aplikacji dla firm, stworzonych do zwiększania wydajności pracowników i przekształcania procesów biznesowych – mówi Stacy Crook, starszy analityk ds. badań nad rozwiązaniami mobilnymi w firmie IDC – Bogate doświadczenie Sybase w zakresie instalacji OTA i technologii dla portali aplikacji może pomóc w ustanowieniu standardów w zakresie sposobu dostarczania aplikacji rosnącej grupie pracowników mobilnych.

Afaria ułatwia poszczególnym pracownikom mobilnym nabywanie aplikacji w ramach PZMApp Store. Po importowaniu przez dział IT danych związanych z realizacją zakupów masowych do Afaria i przypisaniu aplikacji do grup użytkowników, odbiorcy końcowi mogą otworzyć Portal Aplikacji Afaria i ściągnąć aplikację bez konieczności wpisywania kodów, czy też późniejszego zwracania pieniędzy.

Wspierające Program Zakupów Masowych App Store, rozwiązanie Afaria pomoże przedsiębiorstwom szybko i łatwo zainstalować szeroką gamę aplikacji biznesowych w swoich organizacjach – mówi Dr Raj Nathan, wiceprezes, dyrektor ds. marketingu i szef ds. Mobile Applications Sybase.

Od ponad 10 lat Afaria powoduje transformację przedsiębiorstw i umożliwia zarządzanie obszarem mobilności partnerów na całym świecie przez nadawanie uprawnień pracownikom mobilnym.

Afaria umożliwia firmom całościowe zarządzanie i zabezpieczanie szerokiej gamy prywatnych i firmowych smartfonów i tabletów, opartych na systemach Android, iOS, Windows Mobile i innych, zarówno w środowiskach hostowanych jak i zabezpieczanych zaporą ogniową. Ponadto, sprawne dostarczanie aplikacji zarówno wewnętrznych jak i publicznie dostępnych przez rozwiązanie Afaria, w połączeniu z technologią portalową przedsiębiorstwa na urządzeniach, zapewnia, że dostęp do aplikacji i danych wewnętrznych uzyskują tylko użytkownicy mobilni do tego upoważnieni.

Udostępnienie wsparcia dla Programu Zakupów Masowych Dla Przedsiębiorstw App Store w Afaria zaplanowano na drugą połowę września 2011 r. Więcej informacji nt. Afaria i Sybase Managed Mobility można znależć na stronie www.sybase.com.pl/products/afaria i www.sybase.com/mobilize/managed-mobility.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu