Morizon.pl odwraca role wyszukiwarki nieruchomości

Morizon.pl uruchomił usługę wyszukiwania i prezentowania nieruchomości wg kryteriów dotychczas niemożliwych do sprecyzowania przez klienta w tradycyjnych wyszukiwarkach. Nowy produkt zmienia znacząco rolę wyszukiwarki i jej użytkownika w procesie wyszukiwania nieruchomości.

Czasochłonne przeglądanie serwisów nieruchomości i zapoznawanie się z ofertami leżało dotychczas po stronie użytkownika. Nowa oferta Morizona odwraca te role, kładąc całą pracę związaną z wyszukaniem nieruchomości po stronie serwisu. Dzięki temu strony procesu wyszukiwania łączą się ze sobą znacznie szybciej i precyzyjniej, niż w modelu tradycyjnych serwisów ogłoszeniowych. Usługa pozwala bowiem użytkownikom Morizona na tworzenie „otwartych zapytań” o dostępność ofert nieruchomości o pożądanych cechach, trudnych lub niemożliwych do zdefiniowania w standardowej wyszukiwarce. O znalezieniu nieruchomości spełniających te kryteria, klient zostanie poinformowany.

Schemat działania usługi jest prosty i przyjazny użytkownikowi, którego jedynym zadaniem jest  wypełnienie formularza, w którym określi kryteria cechujące poszukiwaną nieruchomość. Jeśli ma szczególne oczekiwania wykraczające poza „standardowe” kryteria opisujące nieruchomość,  informuje o nich w polu „Opis”. Morizon przekazuje sprecyzowane zlecenie do wybranych, współpracujących z portalem biur nieruchomości, które posiadając odpowiednią ofertę, bądź oferując wsparcie w procesie wyszukania najlepszej nieruchomości, będą kontaktować się z zainteresowaną osobą. Ta, sama decyduje, ilu partnerom Morizona zostanie przekazane zapytanie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu