Globalny Wirtualny Cmentarz w dziesiątce najlepszych debiutujących portali internetowych

Minęły dopiero dwa tygodnie od premiery dwóch nowych serwisów internetowych: www.i-tomb.net – Globalnego Wirtualnego Cmentarza oraz www.i-memorial.com, który pozwala każdemu zostawić ślad swojego życia na Ziemi, a wydarzenie odbiło się już szerokim echem w międzynarodowych mediach i wśród opinii publicznej. „USA Today” okrzyknął serwisy firmy I-Postmortem; www.i-tomb.net i www.i-memorial.com jednymi z najbardziej innowacyjnych pomysłów w cyberprzestrzeni, a blog TheNextWeb.com, prowadzony przez niekwestionowanych ekspertów w dziedzinie IT, umieścił je wśród dziesięciu najlepszych nowych stron internetowych 2011 r.

Strona www.i-tomb.net to wolny od reklam serwis internetowy, w którym powstają wirtualne nagrobki zmarłych. Globalny Wirtualny Cmentarz umożliwia każdemu uczczenie pamięci najbliższych osób – członków rodziny bądź przyjaciół, którzy odeszli. Natomiast www.i-memorial.com umożliwia ludziom stworzenie własnego wirtualnego miejsca pamięci, pozostawienia po sobie wspomnienia oraz wiadomości dla bliskich i przyjaciół.

Amerykańska firma I-Postmortem przeprowadziła światową kampanię reklamową na łamach „Wall Street Journal”, a także na antenie telewizji kablowej Eurochannel, docierającej do 12,5 mln abonentów w obu Amerykach. Zainteresowanie serwisami wykroczyło daleko poza granice USA,  a o nowatorskim pomyśle donosiły media w Danii, Szwecji, Norwegi i w Polsce. W ciągu zaledwie 10 dni od premiery, strony internetowe odwiedziło ponad 18 000 unikalnych użytkowników, a średnia stopa zwrotu wniesionego kapitału spółki I-Postmortem sięgnęła prawie 16%.

Misją firmy I-Postmortem Ltd. jest ochrona pamięci oraz przechowywanie w formie cyfrowej wspomnień o osobach zmarłych. „Tworząc Globalny Wirtualny Cmentarz znaleźliśmy wreszcie sposób, dzięki któremu każdy będzie mógł przekazać swoje dziedzictwo przyszłym pokoleniom oraz wspominać zmarłych bliskich z każdego miejsca na Ziemi” mówi Jacques Mechelany, prezes I-Postmortem. „Nasi potencjalni klienci doskonale zdają sobie sprawę, że ochrona pamięci o nich oraz ich przodkach jest sprawą zbyt ważną, by powierzać ją bezpłatnemu portalowi umożliwiającemu otwarcie konta w ciągu 30 sekund bez konieczności formalnej identyfikacji, i którego dochody zależą od reklamy lub od innych pokrewnych usług. Klienci mają świadomość, że najlepszą gwarancją otrzymania usługi wysokiej jakości, świadczonej z szacunkiem, uczciwie i przez długie lata, jest zapłata za tę właśnie usługę.”.

Firma I-Postmortem oferuje obecnie 30-dniowy darmowy dostęp do www.i-memorial.com oraz specjalna promocję – możliwość opłacenia konta na stronie www.i-tomb.net na okres 99 lat!

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu