e24cloud partnerem Poznan Startup Weekend

Około 100 programistów, grafików i innowatorów wykorzysta możliwości chmury obliczeniowej e24cloud przy tworzeniu nowych przedsięwzięć internetowych i mobilnych w ramach Poznan Startup Weekend. Podczas 54-godzinnego spotkania uczestnicy przygotują projekty startupów z zakresu nowych technologii. Firma Beyond.pl, właściciel marki e24cloud, została partnerem tego wydarzenia.

Startup Weekend to międzynarodowy cykl spotkań organizowany w 130 miastach na całym świecie, w dniach 7-9 października odbędzie się po raz drugi w Polsce. Do tej pory w imprezie wzięło udział ponad 12 000 uczestników, którzy stworzyli ponad 1000 projektów z zakresu nowych technologii internetowych i mobilnych. Podczas prac developerskich zespoły projektowe mogą korzystać z porad doświadczonych mentorów, a także z nowoczesnej infrastruktury informatycznej, takiej jak przechowywanie i przetwarzanie danych w modelu chmury obliczeniowej e24cloud.

– Uczestnikom Poznan Startup Weekend gwarantujemy dostęp do chmury e24cloud podczas spotkania, a wybranym także przez kolejne dwa miesiące, czyli w okresie najbardziej intensywnych działań przy projekcie – mówi Michał Grzybkowski, Prezes firmy Beyond.pl, która jest właścicielem marki e24cloud. – Zapewnienie wydajnego zaplecza informatycznego jest jednym z ważniejszych czynników przy rozwoju firm technologicznych w fazie startup. Początkujący przedsiębiorcy nie mogą pozwolić sobie na inwestycję w drogą infrastrukturę informatyczną, a dzięki rozwiązaniu e24cloud mają możliwość skorzystania np. z 32-procesorowego serwera, czy 5 TB powierzchni dyskowej na kilka dni, czy nawet godzin – dodaje.

Chmura obliczeniowa e24cloud dostarcza infrastrukturę informatyczną w oparciu o rozwiązanie IaaS (Infrastructure as a Service). Jej użytkownicy nie muszą kupować sprzętu serwerowego i sieciowego. Dzięki temu nie tylko obniżają koszty, ale także zapewniają sobie dostęp do nowoczesnych, wydajnych technologii serwerowych i oprogramowania do wirtualizacji. Użytkownicy chmury nie muszą także samodzielnie dbać o bezpieczeństwo i dostępność danych. Rozwiązanie doskonale nadaje się do serwisów WWW, systemów e-commerce, środowisk produkcyjnych i innych wymagających rozwiązań webowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu