Certyfikat zgodności z przepisami dla systemu Sage ERP X3

Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy – firma należąca do grona największych grup doradczych, audytorskich, edukacyjnych i wydawniczych w dziedzinie szeroko pojętego prawa, finansów i podatków w Polsce oraz firma Sage sp. z o.o. – wiodący producent rozwiązań wspomagających zarządzanie, informują o certyfikacie przyznanym systemowi Sage ERP X3, potwierdzającym zgodność oprogramowania z polskimi przepisami.

Wydanie certyfikatu poprzedzone zostało dogłębną analizą przeprowadzoną przez ekspertów Instytutu Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy.

Na podstawie przeprowadzonego badania programu finansowo – księgowego systemu Sage ERP X3, spółka doradztwa podatkowego Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy sp. z o.o. potwierdziła zgodność działania programu informatycznego Sage ERP X3 z przepisami:

  1. ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości,
  2. ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych,
  3. ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, według stanu prawnego na dzień 1 września 2011.

Wykonana przez Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy analiza potwierdziła, że zastosowane w systemie informatycznym Sage ERP X3 algorytmy obliczeniowe i funkcje umożliwiają prawidłowe rozliczenia podatku dochodowego, zgodnie z ustawą z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r. nr 54, poz. 654 ze zm.) według stanu na dzień 1 września 2011 r. oraz prawidłowe dokumentowanie, ewidencjonowanie i rozliczanie podatku od towarów i usług, zgodnie z ustawą z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2004 r. nr 54, poz. 535 ze zm.), według stanu prawnego na dzień 1 września 2011 r.

Ponadto, przeprowadzony audyt potwierdził zgodność działania programu Sage ERP X3 z przepisami ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2009 r. nr 152, poz. 1223), według stanu na dzień 1 września 2011 r.
„Możemy zarekomendować produkt Sage ERP X3 pod kątem bezpieczeństwa prawno-podatkowego Zarządom działających w Polsce spółek prawa handlowego. Wskutek audytu przeprowadzonego przez Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy, w aplikacji wprowadzono szereg zmian i usprawnień – wyjaśnił Jacek Budziszewski, Dyrektor Działu Audytu Podatkowego Instytutu Studiów Podatkowych, doradca podatkowy, nr wpisu 11 583.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z uzyskanego Certyfikatu dla systemu Sage ERP X3. Jest on potwierdzeniem nie tylko wysokiej jakości oprogramowania, ale i niezwykle poważnego traktowania polskich Klientów. Jestem przekonany, że przyczyni się on do budowania zaufania użytkowników do oferowanego przez nas rozwiązania. Opinia otrzymana od Instytutu Studiów Podatkowych prof. Witolda Modzelewskiego pozwoli na postrzeganie Sage ERP X3 jako sprawdzonego i wiarygodnego narzędzia do codziennych rozliczeń finansowo-księgowych” – powiedział Paweł Giziński, Dyrektor Działu Produktów Globalnych Sage sp. z o.o.

„System Sage ERP X3 jest sprawdzonym na świecie rozwiązaniem, które przygotowane zostało z myślą o potrzebach klientów, którzy cenią sobie: szybkość wdrożenia, prostotę w użytkowaniu oraz efektywność w przynoszeniu zysków. Jest to globalne rozwiązanie ze wszystkimi atutami systemów lokalnych – dziś mamy tego najlepsze potwierdzenie.” – dodał Paweł Giziński, Sage.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu