Wieżowiec Layetany z prestiżową nagrodą

Hiszpański Hotel Porta Fira zdobył prestiżową nagrodę – złotą Emporis Skyscraper Award. Corocznie zespół specjalistów związanych z branżą nieruchomości przyznaje ją najlepszemu nowo powstałemu wysokościowcowi. Deweloperem realizującym inwestycję jest Layetana, której oddział od 2005 r. działa również w Polsce.

„Jury doceniło unikalność bryły, jej kolor oraz surrealistyczny kształt, a także pełną integrację budynku z przestrzenią miejską. Hotel Porta Fira bardzo szybko stał się architektoniczną ikoną Barcelony. Dlatego jest to silny impuls do dalszych starań, by profesjonalizm obecny podczas budowy nagrodzonej nieruchomości cechował wszystkie inwestycje sygnowane naszą marką” – mówi Maciej Mosiej, Dyrektor Zarządzający Layetana Developments Polska.

Emporis Skyscraper Award to jedna z najbardziej renomowanych nagród w środowisku architektonicznym. Co roku przyznawana jest wieżowcom wyróżniającym się walorami estetycznymi i wysoką funkcjonalnością. Głównym celem przedsięwzięcia jest pokazanie światu budynków, które na stałe wejdą do kanonów architektury. Projekty rozpatrywane przez kapitułę konkursu muszą harmonijnie wpisywać się w swoje otoczenie.

Hotel Santos Porta Fira został otwarty 22 czerwca 2010 r. Jest położony w nowo powstałej, barcelońskiej dzielnicy L’Hospitalet, blisko dworca kolejowego Europa Fira. Budynek ma 26 pięter, na których znajduje się 320 w pełni wyposażonych pokoi. Kształtem przypomina kwiat lotosu. Hotel został zaprojektowany przez japońskiego architekta Toyo Ito i studio architektoniczne b720.

W Polsce Layetana buduje obecnie dwie inwestycje zlokalizowane w Warszawie. sPlace – smart living stanie przy ul. Rydygiera na Żoliborzu oraz Mozaika Mokotów przy ul. Cybernetyki na Mokotowie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu