Muzyczny konkurs Sound Parku i PayU rozstrzygnięty

Przez cały sierpień fani muzyki mogli wspierać swoich ulubionych wykonawców kupując ich utwory za pośrednictwem platformy Sound Park. Jednocześnie był to główny warunek udziału w konkursie promującym ideę taniego kupowania legalnej muzyki w Internecie. Nagrodę dla najpopularniejszego wykonawcy otrzymał zespół Luxtorpeda, a pięcioro fanów tej grupy będzie mogło dzięki temu podejrzeć prace na planie zdjęciowym ich najnowszego klipu.

Twórcy serwisu Sound Park wymyślili oryginalny sposób aby zachęcić internautów do rezygnacji z piractwa muzycznego oraz wspierania polskich wykonawców. Użytkownicy platformy kupując dowolny utwór oddawali jednocześnie głos na artystę. W ten sposób powstał ranking najpopularniejszych wykonawców, którzy sprzedają swoją muzykę tanio i legalnie w Internecie.

Nad bezpieczeństwem transakcji dokonywanych na platformie Sound Park, zarówno w trakcie trwania konkursu, jak i teraz, czuwa Agent Rozliczeniowy – firma PayU, największy operator płatności internetowych w Polsce. Partnerem przedsięwzięcia jest także serwis Bankier.pl.

– Mamy nadzieję, że zarówno konkurs, jak i cała idea serwisu Sound Park, wzbudziły wśród polskich internautów postawę szacunku dla pracy artystów, a co za tym idzie, wpływają na rezygnację z nielegalnego ściągania muzyki – mówi Michał Kubacki z PayU. – Z pewnością wkrótce rozpoczniemy wspólnie z twórcami Sound Parku kolejne projekty lub konkursy, które będą miały na celu zachęcenie do kupowania taniej i legalnej muzyki w sieci – dodaje.

Podczas trwania konkursu największym zainteresowaniem cieszyły się utwory Luxtorpedy, dzięki czemu zespół wygrał nagranie teledysku dla dowolnie wybranego własnego utworu, a pięcioro fanów otrzymało zaproszenia na plan. Na drugim miejscu wśród wykonawców uplasował się O.S.T.R., raper otrzymał w nagrodę m.in. wykonanie okładki do najnowszej płyty. Trzecie miejsce zajął także raper, DKA.

– W konkursie wzięło udział kilkaset osób, które kupiły za pośrednictwem naszego serwisu pojedyncze utwory lub całe albumy różnych wykonawców. Cieszymy się z wygranej grupy Luxtorpeda, bo jest to jeden z zespołów, które bardzo zaangażowały się w szerzenie idei sprzedaży taniej legalnej muzyki w Internecie – mówi Jacek Brzuz z Sound Parku. – Grupa fanów Luxtorpedy weźmie wraz z zespołem udział w nagraniu teledysku do ich utworu „Za wolność” i otrzyma specjalnie przygotowaną przez zespół nagrodę niespodziankę – dodaje.

Termin nagrania teledysku zaplanowany jest na początek października, produkcją zajmie się Grupa Filmowa Grapetree.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu