Imgn.it triumfuje w polskiej startup saunie

W piątek 24 września w Warszawie odbył się polski finał Startup Sauna – fińskiego akceleratora dla startupów z Europy Północnej i krajów bałtyckich. Zwycięzcą została platforma imgn.it, która w nagrodę weźmie udział w 6-tygodniowym programie mentoringowym w Helsinkach.

Projekt Startup Sauna ma na celu wyłonienie najbardziej obiecujące młode firmy. W naszym kraju konkurencja była duża – zgłoszono kilkadziesiąt projektów z sześciu funduszy inwestycyjnych. W piątek w siedzibie AIP Business Link w Warszawie wyłoniono najlepszy polski startup. Zwycięzcą została platforma imgn.it, która umożliwia użytkownikom dodawanie zdjęć, wykonanych zwykłym aparatem fotograficznym i tworzenie z nich obiektów 3D. Dzięki platformie stworzyć można wirtualny świat bez potrzeby posiadania drogiego sprzętu fotograficznego.

– Startup sauna to najważniejszy konkurs w tej części Europy, dlatego też jestem niezwykle zadowolony, że to właśnie projekt, który wyszedł z Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, a później otrzymał inwestycję AIP Seed Capital, wygrał polską edycję konkursu – mówi Dariusz Żuk, członek jury oraz prezes Polski Przedsiębiorczej. – Oceniam, że projekt, jak również pomysłodawca, ma dużą szansę na międzynarodowy sukces. Cieszy mnie również jakość innych projektów oraz ambicje i determinacja młodych Polaków, bo to pokazuje, że jesteśmy na coraz lepszej drodze do Polski Przedsiębiorczej – dodaje.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu