Zapowiedź trzeciego sezonu ESL Pro Series Polska – Ekstraklasy Gier Komputerowych

Polski oddział Electronic Sports League zapowiedział trzeci sezon rozgrywek ESL Pro Series, czyli Ekstraklasy Gier Komputerowych. Jest to turniej dla najlepszych graczy w Polsce organizowany we współpracy z firmami SteelSeries i Electronic Arts Polska. Podobnie jak w sezonie drugim, który odbywał się między kwietniem a lipcem bieżącego roku, gracze zmagać się będą na 4 platformach turniejowych w 3 gry – Counter Strike 1.6, StarCraft II oraz FIFA 12 na komputery PC i na konsole PS3. Pula nagród w tych prestiżowych rozgrywkach to 18 000 złotych w gotówce, co daje łącznie 36 000 złotych w 2011 roku.

Przez 3 miesiące topowe polskie zespoły Counter Strike 1.6 oraz topowi gracze StarCrafta II i FIFA 12 walczyć będą w fazie grupowej o awans do finałów, które odbędą się na imprezie typu LAN. Podział nagród finansowych prezentuje się następująco:

  • Counter Strike 1.6 – 8 800 złotych w gotówce
  • StarCraft II – 3 200 złotych w gotówce
  • FIFA 12 PC – 3 000 złotych w gotówce
  • FIFA 12 PS3 – 3 000 złotych w gotówce

Już niedługo podane zostaną informacje dotyczące terminarza i szczegółowych zasad, panujących w każdej z gier. Oczywiście najciekawsze pojedynki transmitowane będą na żywo w ESL.TV, z profesjonalnym komentarzem naszych prowadzących. Na pewno jest to dobra wiadomość dla wszystkich sympatyków sportów elektronicznych, którzy na bieżąco będą mogli śledzić przebieg rozgrywek.

Tymczasem trwają właśnie kwalifikacje trzeciego sezonu ESL Amateur Series, czyli przedsionka  prestiżowego EPS’a. Przez najbliższe tygodnie rozegranych zostanie jeszcze 6 turniejów, z których najlepsi gracze i zespoły uzyskają awans do fazy finałowej.

Wszystkie informacje na temat trzeciego sezonu ESL Pro Series Polska i ESL Amateur Series Polska znajdziecie na oficjalnej stronie Electronic Sports League – www.esl.eu/pl. Zapraszamy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu