Uczelnia Łazarskiego rozpoczyna współpracę z SAP Polska Sp. z.o.o

W wyniku współpracy Uczelni Łazarskiego i firmy SAP powstał program specjalności Zarządzanie Projektami, realizowanej na studiach magisterskich na kierunku Zarządzanie. Jednym z zadań polskiego oddziału SAP jest popularyzowanie wiedzy na temat innowacyjnych rozwiązań informatycznych i wdrażanie światowych standardów biznesowych. Działania SAP dedykowane są kadrom menadżerskim, które w przyszłości będą tworzyć absolwenci kierunku Zarządzanie Projektami na Uczelni Łazarskiego.

Ze względu na rosnące zapotrzebowanie rynku na wykwalifikowanych managerów, Uczelnia Łazarskiego przygotowała specjalność Zarządzanie Projektami na poziomie magisterskim. Program został stworzony wspólnie z biznesowymi partnerami, m.in. z firmą SAP – liderem w branży zintegrowanego oprogramowania biznesowego. Program zawiera 200 godzin zajęć praktycznych (ćwiczeń, laboratoriów i warsztatów, zajęcia w laboratorium komputerowym z programami wspierającymi zarządzanie projektami), wykładanych głównie przez praktyków z SAP Project Quality Manager.

Zarządzanie projektami skupia w sobie najważniejsze elementy skutecznego prowadzenia działań biznesowych. Celem Uczelni Łazarskiego jest wykształcenie w studentach bezcennych umiejętności zastosowania najlepszych i wypróbowanych na całym świecie narzędzi zarządzania projektowego, dających nieograniczone możliwości na dzisiejszym rynku pracy, zorientowanym na konkretne dokonania – mówi Marian Wargacki, Dyrektor Biura Rozwoju Uczelni Łazarskiego i opiekun programu. W trakcie zajęć studenci poznają zasady pracy przy dużych i specyficznych przedsięwzięciach. Duża liczba warsztatów, case studies i ćwiczeń opartych na realnych sytuacjach biznesowych pozwoli na zdobycie bezcennej wiedzy praktycznej – podsumowuje Marian Wargacki.

Współpracę z Uczelnią Łazarskiego realizujemy w oparciu o SAP Univeristy Alliance Program, który pozwala uczelniom rozwijać współpracę z SAP i wykorzystywać określone zasoby SAP w celach edukacyjnych. Znajomość rozwiązań SAP i ich zastosowań znacząco podnosi wartość pracowników i menadżerów na rynku pracy. Wystarczy przejrzeć ogłoszenia o pracę. Bardzo często w wymaganiach dla rekrutowanych pracowników przewija się potrzeba znajomości rozwiązań SAP, wpierających różne obszary gospodarki, takich jak sprzedaż i dystrybucja, logistyka, zarządzanie budżetem, zarządzanie kapitałem ludzkim czy business intelligence – mówi Andrzej Frydecki, przedstawiciel SAP Polska – Fachowcy od rozwiązań SAP, oprócz dokładnej znajomości systemów SAP, dysponują również ogromną wiedzą biznesową. Potrafią pokazać, jak wykorzystać narzędzia informatyczne w budowaniu wartości firmy oraz jak z ich pomocą wspierać zarządzanie organizacją. Praktycy SAP pokazują podejście procesowe do zagadnień biznesowych. Uczą kompleksowego spojrzenia na firmę jako jeden organizm – podkreśla Andrzej Frydecki.

Studenci pod okiem fachowców poznają m.in. podstawy zarządzania projektem, metodykę i techniki pracy w projekcie. Uczestnicy specjalności odbędą treningi umiejętności komunikacyjnych, zapoznają się z metodami przygotowania rachunku opłacalności, analizy finansowej oraz budżetowania projektu. Dowiedzą się również jak zarządzać czasem i zespołem, jak realizować i promować projekt oraz nauczą się zasad negocjacji i autoprezentacji. Praca dyplomowa będzie miała formę projektu, z wykorzystaniem programu wspomagającego planowanie (np. MS Project).

Aby zarejestrować się na studia lub uzyskać więcej informacji na temat Uczelni Łazarskiego, wystarczy odwiedzić stronę: www.rekrutacja.lazarski.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu