Startuje DiscoGenius.com – prawdziwa Edukacyjna Społeczność Online

Teneo Ltd. ogłosiło dziś start innowacyjnej strony internetowej – DiscoGenius.com. Portal pozwala członkom na łatwe dzielenie się materiałami do nauki, uzyskiwanie pomocy w kąciku Pytań i Odpowiedzi, używanie kalkulatorów matematycznych oraz wiele więcej. Celem nowego portalu jest ułatwienie nauki oraz zacieśnianie kontaktu między uczniami.

Sektor edukacyjny przechodzi głębokie technologiczne przemiany. Uczniowie używają komputerów nie tylko podczas odrabiania zadań domowych, lecz także w trakcie zajęć. To nie oznacza jednak, że zeszyty zostaną szybko zapomniane. Twórcy Teneo Ltd. pomyśleli o wszystkim. Strona www.discogenius.com jest ważnym miejscem dla uczniów, którzy chcą wymieniać się materiałami, używać kalkulatorów oraz pomagać innym i wspólnie rozwiązywać trudne zagadnienia. A wszystko w ramach nowej Edukacyjnej Społeczności Online. Zeszyty DISCO z materiałami – najważniejszymi informacjami z każdego przedmiotu zebranymi w jednym miejscu, pomagają uczniom w trakcie zajęć. Świat offline stworzony przez Teneo jest komplementarny do świata online – zeszyty wysokiej jakości z ciekawymi informacjami do każdego przedmiotu, łamigłówkami i wskazówkami jak się uczyć pomagają uczniom w codziennym życiu. Twórcy marki DISCO chcą pokazać młodym, ze nauka nie musi być trudna i może sprzyjać zawieraniu nowych znajomości. Społeczność Edukacyjna Online wynosi naukę na wyższy poziom.

Uruchamiając DiscoGenius.com, młodzi przedsiębiorcy z Teneo dowodzą, że również edukacja może opierać się na nowoczesnym trendzie kolaboracji, dzielenia się i tworzenia wspólnej całości. Uczniowie będą zachęcani do osobistego rozwoju i pomagania innym użytkownikom. Takie nastawienie leży u podstaw takich portali, jak Wikipedia, Couchsurfing, a także wszelkich portali dziennikarstwa obywatelskiego, które zyskały wielu użytkowników w bardzo krótkim czasie. Boom internetowej kooperacji właśnie dociera do sektora edukacyjnego.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu