Signal Iduna Card – całoroczne ubezpieczenie dla młodych aktywnych ludzi

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Signal Iduna wprowadza na rynek nową polisę dla młodych ludzi, którzy cenią aktywny styl życia. 22 września, 200 biur podróży na terenie całego kraju rozpoczęło sprzedaż Karty SIC, która wkrótce będzie także dostępna w sprzedaży internetowej. Już  w najbliższym czasie sprzedaż karty SIC rozpoczną kolejne biura podróży, a docelowo będzie dostępna w ponad 1500 punktach w całej Polsce. Ubezpieczenie przeznaczone jest dla osób w wieku 12-30 lat i stanowi korzystną alternatywę dla polis, oferowanych w szkołach lub na uczelniach.

Signal Iduna Card to nowy produkt na rynku usług skierowanych do młodych ludzi, który ma zapewnić im ochronę na co dzień, a także podczas wyjazdów i amatorskiego lub wyczynowego uprawiania sportów. Firma Signal Iduna wprowadza jednocześnie kilka wariantów Kart SIC, co pozwoli klientom dostosować zakres ubezpieczenia do indywidualnych potrzeb. Karta może być uzupełnieniem, standardowej polisy, którą posiadają uczniowie i studenci lub stanowić alternatywą dla nich, gdyż zawiera wiele dodatkowych rozwiązań.

Eksperci Signal Iduna opracowali kilka wariantów polisy m.in. w zależności od zakresu ochrony oraz krajów do których podróżują młodzi ludzie

Karta SIC POLSKA – to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (także związanych z amatorskim uprawianiem sportów), odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym oraz odpowiedzialności cywilnej podczas amatorskiego uprawiania sportów w czasie pobytu na terenie Polski.

Karta SIC WORLD – to ubezpieczenie kosztów leczenia wraz z assistance, odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym oraz odpowiedzialności cywilnej związanej z amatorskim uprawianiem sportów i kosztów ratownictwa w czasie podróży zagranicznej do wszystkich państw świata (z wyłączeniem USA i Kanady). Pakiet obejmuje także następstwa nieszczęśliwych wypadków na terenie całego świata.

Karta SIC WORLD SPORT – jej posiadacze objęci będą ochroną ubezpieczeniową podczas amatorskiego uprawiania sportów, w tym także sportów zimowych oraz wysokiego ryzyka. Dzięki karcie otrzymują ubezpieczenie kosztów leczenia wraz z assistance, ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym oraz odpowiedzialności cywilnej związanej z uprawianiem sportów i kosztów ratownictwa w czasie podróży zagranicznej do wszystkich państw świata (z wyłączeniem USA i Kanady) oraz od następstw nieszczęśliwych wypadków na terenie całego świata.

Karta SIC WORLD SPORT PLUS – gwarantuje ubezpieczenie w trakcie uprawiania sportów amatorskich, zimowych, sportów wysokiego ryzyka, oraz co istotne – również w trakcie uprawiania sportów wyczynowych. Polisa obejmuje: pokrycie kosztów leczenia wraz z assistance, ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym oraz odpowiedzialności cywilnej związanej z uprawianiem sportów. Dodatkowo uwzględniono w niej zwrot kosztów ratownictwa w czasie podróży do wszystkich państw świata (z wyłączeniem USA i Kanady) oraz od następstw nieszczęśliwych wypadków na terenie całego świata.

Wybierając wariant Karty SIC należy zwrócić uwagę na zakwalifikowanie dyscyplin sportowych. Miłośnicy surfingu, windsurfingu i kitesurfingu, na pewno z zadowoleniem przyjmą informację, że są to sporty traktowane jako sporty amatorskie, natomiast wśród sportów wysokiego ryzyka znajdują się m.in. jazda konna, paintball, wspinaczka skalna lub skałkowa, nurkowanie z aparatem powietrznym, rafting, sztuki walki i sporty obronne.

Istotne jest, że w trudnej sytuacji posiadacze Karty SIC mogą uzyskać całodobową informację i pomoc dzwoniąc na Centralę Alarmową Signal Iduna czynną przez 24 h/dobę przez cały rok. Dzięki nowej Karcie Signal Iduna aktywni, młodzi turyści kochający sport i adrenalinę otrzymują ubezpieczenie stworzone z myślą o ich potrzebach.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu