Abra otwiera drugi sklep franczyzowy

1 października otwarty zostanie w Nysie drugi sklep franczyzowy działający pod szyldem Abra sklepy meblowe. Pierwsza placówka franczyzowa Abry funkcjonuje od czerwca w Oświęcimiu i z powodzeniem realizuje założone plany sprzedażowe. Kolejne otwarcie będzie miało miejsce w Łowiczu.

Powierzchnia nowego sklepu w Nysie wynosi 500 m2. Nowa Abra mieści się przy ul. Grodkowskiej 46, w sąsiedztwie sklepów: Jysk, Media Expert, PSB Mrówka, Ruck Zuck i Komfort. Placówka prowadzona będzie przez państwo Agnieszkę i Antoniego Korzec z Nysy.

– To nasz pierwszy biznes rodzinny. Oboje z żoną od lat związani jesteśmy z branżą meblarską, dlatego w pewnym momencie postanowiliśmy postawić na swoje i otworzyć własny sklep. Wtedy z pomocą przyszła nam sieć sklepów Abra, która udostępniła nam swoje know-how, kontakty – i w ten sposób już 1 października rozpoczynamy własną działalność – mówi Antoni Korzec, właściciel sklepu w Nysie. Znamy potrzeby lokalnego rynku i wiemy, że Abra gwarantuje nam bardzo dobry produkt w doskonałej cenie. W lokalnych sklepach czas oczekiwania na meble to około 4 tygodnie, kupując w Abrze meble z kolekcji mamy dostępne właściwie od ręki – dodaje właściciel.

Pierwszych pięciu klientów, którzy zrobią zakupy w nowym sklepie Abry za minimum 1000 zł, otrzyma w prezencie sofę.

– Franczyzobiorcy naszej sieci otrzymują wsparcie, które umożliwia uzyskanie przewagi konkurencyjnej. Franczyzobiorca oferuje klientom pełną ofertę produktową Abry w atrakcyjnych cenach oraz gwarantuje szybką realizację zamówienia – podkreśla Dorota Placzyńska, menadżer ds. rozwoju sieci. Ponadto bierzemy na siebie koszty budowania renomy marki, co stanowi znaczny wydatek z budżetu i niejednokrotnie stanowi barierę wejścia na rynek – wyjaśnia.

Program partnerski Abry to odpowiedź na istniejące zapotrzebowanie na sklepy meblowe w miastach poniżej 50 tys. mieszkańców. Dotychczasowa działalność Abry skupiała się przede wszystkim na prowadzeniu sklepów pod własnym szyldem, w dużych miastach. Wprowadzając możliwość otwierania placówek handlowych opartych na systemie franczyzowym, spółka zamierza podbić rynek mniejszych miejscowości, w których dostrzega duży potencjał rozwoju.

Abra oferuje swoim klientom szeroki asortyment mebli do salonu, jadalni, sypialni, pokoju dziecięcego oraz młodzieżowego. Ze względu na grupy docelowej Abry, oferta sklepów tej sieci charakteryzuje się przede wszystkim praktycznością i funkcjonalnością oraz wysokim wskaźnikiem jakości do ceny.

Zapraszamy na stoisko Abry na tegorocznych targach franczyzowych, które odbędą się w Pałacu Kultury i Nauki w terminie 13-15 października.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu