Paged Meble – marka odświeżona. Jak zrobić nowe nie niszcząc starego

Paged Meble, znany ze swojej 130-letniej tradycji producent mebli, ewoluuje. W 2010 roku rozpoczął się proces prac nad zmianą strategii i elementów marki. Widoczne elementy można już zauważyć w materiałach i nowych kolekcjach firmy. Paged meble chce oferować swoim klientom dobry nowoczesny DESIGN, za którym stoi 130 letnia tradycja meblarstwa.

„Design to dla nas nie tylko wygląd, to przede wszystkim ergonomia i rozwiązania oparte na rzeczywistych potrzebach ludzi” – mówi Anna Gołębicka dyrektor marketingu Paged Meble.

Paged Meble pracuje z wieloma projektantami i tworzy zgodnie z najnowszymi trendami designu. Główną zasadą przyświecającą autorom nowych kolekcji jest dobry design i piękny wygląd, który nie konkuruje z ergonomią mebli, a je wspiera. Paged Meble współpracuje  z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie, z młodymi, zdolnymi twórcami, co owocuje wieloma innowacyjnymi projektami. Firma aktywnie wspiera konkursy młodych talentów, jak np. akcję organizowaną przez Muzeum Powstania Warszawskiego „Meble z Walizki”, czy Festiwal Twórczego Recyclingu Przetwory. Współpracuje również z Pracownią Programów Edukacyjno-Projektowych.

Wprowadzone zmiany dotyczą nie tylko myśli projektowania, ale również sposobu prezentacji kolekcji i komunikacji z odbiorcą.

„Po raz pierwszy pokazaliśmy nowy Paged Meble na tegorocznych tarach w Mediolanie. Było, jasno, czysto i nowocześnie” – dodała Anna Gołębicka.

Zmianie uległo logo firmy. Zamiast dotychczasowego dominującego czerwono-zielonego zestawienia kolorystycznego na jakim bazowała marka, całość otrzymała jasne kontrastujące z ciemną szarością i symbolizującym DESIGN – różem. Do tradycyjnego logotypu w ciemnoszarym kolorze dodano trzy ikonki podkreślające filary marki. Materiały promocyjne uzyskały bardziej przejrzystą szatę graficzną. Dzięki wprowadzeniu do wnętrz ludzi udało się stworzyć niepowtarzalny klimat marki. Nowe stylizacje wykorzystywane mają inspirować i podpowiadać. Firma jest bliżej swojego odbiorcy i sugeruje gotowe, ciekawe rozwiązania. W punktach sprzedaży rozpoczęło się odnawianie galerii meblowych, a prezentacje produktów są inspiracją dla urządzających mieszkania.

Paged Meble jest otwarty na nowe kanały komunikacji. Firma jest obecna w popularnych serwisach internetowych i portalach społecznościowych tj. Facebook, Blip i YouTube. Po raz pierwszy w historii zorganizowano kampanię telewizyjną w formie sponsoringu programowego.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu