Zdrowie i uroda za 72 mln zł

W tym roku najczęściej „upiększaliśmy” się w maju i w czerwcu – wynika z analiz Snuper.pl – polskiego serwisu agregującego i oferującego najlepsze okazje zakupowe z całego internetu.

Na to przynajmniej wskazują wydatki: w każdym z tych miesięcy kupiliśmy kupony na usługi poprawiające samopoczucie i urodę o rekordowej wartości ponad 20 mln zł. W okresie od stycznia do sierpnia kategoria ta wygenerowała okazyjne zakupy (kupony rabatowe) o wartości przekraczającej 72 mln zł!

– To segment wiodący, który cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników zakupów grupowych. Sprzedaż w ramach tej kategorii generują przede wszystkim kobiety – mówi Marcin Bobruk, członek zarządu Snuper.pl.

Zdrowie i uroda to także dział rosnący – w sierpniu 2011 r. w porównaniu ze styczniem tego roku liczba ofert z tej kategorii sprzedanych w serwisach zakupów grupowych wzrosła o ponad 100 proc. (z około 1900 w styczniu do około 3800 w sierpniu).

Jak podaje Snuper.pl ponad dwukrotnie wzrosła także średnia wartość zakupionych kuponów – w styczniu było to 118,28 zł, zaś w sierpniu aż 255,94 zł.

Średni miesięczny wzrost wartości kuponu w ostatnich 4 miesiącach wynosił niemal 35 proc.

Liderami liczby deali w tej kategorii są Groupon, Gruper i MyDeal.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu