TEDxGdynia gromadzi Lokalnych Liderów by dyskutować o Innowacjach i Technologii

22 września po raz pierwszy w Trójmieście, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbywa się konferencja TEDxGdynia. Głównym tematem wydarzenia są „innowacje społeczne”. Uczestnicy pierwszego spotkania w ramach TEDx w Gdyni mają niepowtarzalną okazję zapoznania się z takimi tematami jak sekret Doliny Krzemowej, design społeczny czy technologie wspierające obszary miejskie.

Na stronie internetowej www.TEDxGdynia.com zarejestrowało się ponad 100% więcej osób, niż przygotowaliśmy miejsc dla widzów. Wszyscy, którzy nie mogą pojawić się osobiście lub nie otrzymali zaproszenia w związku z ograniczoną liczbą miejsc określonych przez licencję TEDx, mają okazję śledzić całe wydarzenie w internecie poprzez stronę http://www.livestream.com/tedxgdynia.

Na zaprezentowanie swoich inspirujących idei każdy uczestnik ma 18 minut. Publiczność w Gdyni wysłucha pomysłowych i ekscytujących prezentacji, charakteryzujących się silnym zaangażowaniem emocjonalnym oraz przepełnionych wiarą w lepsze jutro. Zgodnie z harmonogramem, publiczność wysłucha najpierw wystąpień Pawła Sroczyńskiego i Mateusza Szwagierczaka, liderów grupy Cohabitat, którzy opowiedzą o naturalnym budownictwie. Następnie na scenie pojawi się Jolanta Budny, która zaprezentuje technologie wspierające miejskie obszary. O drugim życiu reportażu radiowego opowie natomiast Sławomir Ostrowski. Podczas drugiej części spotkania, Laura Andruszkiewicz opisze w jaki sposób design może wpłynąć na rozwój przedsiębiorstw społecznych, a Michał Wroczyński powie o strachu oraz o tym, jak w Trójmieście stworzyć drugą Dolinę Krzemową.

Spotkania TEDx organizowane są na całym świecie. Te ekscytujące międzynarodowe wydarzenia organizowane są na podstawie licencji otrzymanych od TED – organizacji non-profit, która promuje „idee warte rozprzestrzeniania”.

W ciągu ostatnich miesięcy TEDx odwiedził kilka polskich miast, takich jak Warszawa, Kraków, Łódź oraz Poznań. Temat innowacji społecznych pasuje do atmosfery Trójmiasta, które wiedzie prym w ilości wprowadzanych zmian społecznych na Pomorzu, a TEDxGdynia jest pierwszą tak dużą imprezą organizowaną w ramach tworzonego modułu innowacji społecznych w PPNT.

Organizatorem TEDx w Polsce jest Biuro UNDP w Polsce oraz Urząd Miasta Gdyni i Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni. Patronem medialnym wydarzenia są „Gazeta Wyborcza Trójmiasto”, Magazyn „Focus” i „Coaching”  oraz  portal Biznesnafali.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu