Tajemnica ogromnych rąk w centrum Warszawy odkryta

Kilka dni temu, 17 września, pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, podobnie jak w centrach sześciu innych miast Europy, pojawiła się tajemnicza rzeźba – para ogromnych rąk. Sześciometrowe ręce wyglądały jednak niekompletnie – brakowało elementu, który powinny utrzymywać. Dziś, wraz z premierą przełomowego systemu aparatów fotograficznych Nikon 1, tajemnica się wyjaśniła.

Dziś rano w rzeźbie wyciągniętych dłoni umieszczono ogromnych rozmiarów replikę aparatu Nikon 1 J1, najszybszego aparatu na świecie. Jego premiera odbywa się w tym samym czasie w całej Europie, a rzeźby przedstawiające wielkie ręce trzymające aparaty zostały umieszczone również w Londynie, Paryżu, Berlinie, Sztokholmie, Zurychu i Mediolanie.

System Nikon 1, obejmujący dwa nowe innowacyjne modele: Nikon 1 J1 i Nikon 1 V1. Aparaty wyposażone są w procesor znacznie szybszy niż w przypadku większości profesjonalnych aparatów. Dzięki termu użytkownicy otrzymali dostęp do niespotykanych dotąd funkcji.

Ruchome zdjęcie to zupełnie nowa koncepcja w dziedzinie fotografii. Rozwiązanie to pozwala rejestrować ulotne momenty i odtwarzać je w sposób, dzięki któremu wyglądają jak żywe. Aparat jednocześnie zapisuje zdjęcie i film w zwolnionym tempie, a następnie łączy je ze sobą. Dzięki temu powstają niezwykle sugestywne ruchome zdjęcia, wiernie rejestrujące daną chwilę w sposób dotąd niemożliwy. Po raz pierwszy można „naprawdę” uchwycić przemijający moment, np. fale rozbijające się o brzeg, uśmiech przyjaciela czy dziecko zdmuchujące świeczki na swoim urodzinowym torcie.

Kolejną innowacyjną funkcją wykorzystującą wyjątkową prędkość aparatów systemu Nikon 1 jest opcja Inteligentne wybieranie zdjęcia, która pozwala wykonać jak najlepsze zdjęcie w pełnej rozdzielczości, uwieczniając kluczowy moment. Wystarczy raz nacisnąć przycisk migawki, a aparat zarejestruje 20 zdjęć w wysokiej rozdzielczości i z dużą prędkością, a następnie automatycznie wybierze pięć najlepszych ujęć, bazując na wyrazie twarzy, kompozycji i ostrości. Najlepsze z nich wyświetli potem na ekranie LCD o dużej rozdzielczości. Jeśli zdjęcie nie spodoba się fotografującemu, aparat zasugeruje inne ujęcia do wyboru.

Te przełomowe funkcje kryją się w dwóch aparatach o minimalistycznym, wyrafinowanym wzornictwie. Model Nikon 1 J1 oferowany jest w pięciu atrakcyjnych kolorach: czarnym, białym, srebrnym, czerwonym i różowym, a model Nikon 1 V1 w czarnym i białym. Dostępne są także obiektywy w tych samych kolorach. Specjalnie skonstruowano je tak, aby zminimalizować ich wymiary, dzięki czemu tworzą harmonijną całość z niewielkim korpusem aparatu.

„Premiera systemu Nikon 1 to dla nas najważniejsze wydarzenie od czasu, kiedy 14 lat temu wprowadziliśmy na rynek aparaty cyfrowe. System Nikon 1 zrewolucjonizuje fotografię. Dzięki przełomowym rozwiązaniom aparaty wypełniają zdjęcia życiem i pozwalają na rejestrowanie ujęć w sposób jaki wcześniej w ogóle nie wydawały się możliwy. Jesteśmy przekonani, że na taki właśnie aparat czekał cały świat. Spektakularna instalacja w Warszawie i innych miastach Europy miała podkreślić wagę tego wydarzenia – mówi Jan Przybysz, Specjalista ds. Produktu Nikon Polska.

Instalacja przedstawiająca ogromne ręce z aparatem Nikon 1 pozostanie w Warszawie do 22 września br.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu