Smaki świata w Koronie w Kielcach

Dania włoskie, orientalne, meksykańskie – w galerii Korona skosztować będzie można smaków z całego świata! Gastronomiczni najemcy centrum rozrywkowo-handlowego, którzy w ostatnim czasie podpisali umowy z Koroną, będą kusić nie tylko podniebienia, ale też i oczy klientów – ciekawym wystrojem.

Do Korony będzie się można wybrać zarówno na szybki lunch, jak i na wystawny obiad. Będzie też można tu zasmakować naturalnego orzeźwienia – jak w Fresh Barze, gdzie serwowane będą soki, sałatki i zdrowe koktajle.

Syty obiad za kilkanaście złotych? – U nas to możliwe – mówi Aleksandra Kowalska, współwłaścicielka restauracji Olimp, która zostanie otwarta w Koronie. – Będziemy serwować posiłki na wagę: klient bierze talerz, przechodzi przez osiem metrów lad grzewczych i chłodniczych, gdzie sam sobie nakłada produkty, na które ma ochotę. Począwszy od sałatek poprzez mięsa, ryby, pizze, tortille, lazanie, zupy. Dostępne u nas będą dania kuchni polskiej, nieco dań meksykańskich, włoskich, a także innych narodowości. To będzie pierwszy Olimp w Kielcach.

Klienci lubujący się w kuchni tureckiej powinni odwiedzić Kebab. W Kielcach istnieje już jeden lokal pod tym szyldem. Ale ten w Koronie będzie – jak zapewnia właściciel – o półkę wyżej.

– Właściwie zostanie tylko szyld – mówi Sławomir Michalec, właściciel Kebaba. – W Koronie można się wykazać i być bliżej klienta. Galeria w samym centrum to bardzo dobra lokalizacja na moją restaurację. Serwować tu będziemy dania z kebaba. Klientów przyciągnę jakością: nie kupujemy gotowych kebabów, wszystko robimy sami na miejscu (sosy, surówki, sałatki, kebaby, a nawet mieszanki przypraw, które są ściśle chronioną tajemnicą lokalu!). Zależy nam na jakości i świeżości, tak aby klient zawsze dostał idealny towar.

Italia deGusto zadebiutuje w Koronie, wraz z otwarciem galerii zostanie tu otwarty pierwszy w Polsce lokal pod tym szyldem. – Italia deGusto to restauracja szybkiej obsługi serwująca włoską kuchnię – mówi właściciel, Grzegorz Pyszniak. – Będziemy serwować makarony z bogatą gamą sosów, pizzę oraz sałatki, a także ciekawe i zabawne dania dla dzieci. Wszystko będzie powstawać na oczach klientów ze świeżych produktów w otwartej kuchni.

W China Town – jak sama nazwa wskazuje – będzie serwowana kuchnia orientalna, głównie chińska. Właściciel restauracji prowadzi już w mieście kilka lokali. Z inwestorem galerii Korona chce się związać na stałe.

– China Town będzie wystrojem nawiązywać do tradycyjnych chińskich restauracji. Klient, gdy tylko rzuci okiem na nasz lokal, będzie od razu wiedział, jakich potraw tu się może spodziewać – mówi Łukasz Mazur, właściciel. – Prowadzimy już rozmowy, aby markę China Town wprowadzić też do kolejnych galerii handlowych tego inwestora.

W Piramidzie Steakhouse będzie serwowana kuchnia arabska. Restauracja zaoferuje, jako jedyna w centrum handlowym, pełną obsługę kelnerską.

– Galerie, jak niegdyś rynki miast, przyciągają teraz całe rodziny, które wybierają się na zakupy, a przy tym chcą coś zjeść. Zdecydowaliśmy się na Koronę Kielce głównie dlatego, że w tym mieście nie ma prawdziwej kuchni arabskiej. Jest więc naturalna przestrzeń dla Piramidy. Będziemy do tego jedyną restauracją pełnokelnerską w tym centrum, na czym nam zależało – tłumaczy Artur Żółtowski, właściciel sieci.

Korona ma być centrum rozrywkowo-handlowym z prawdziwego zdarzenia. Na 93 tys. m. kw. powierzchni całkowitej obiektu zagoszczą pierwsze w województwie delikatesy Piotr i Paweł, sklepy sportowe Intersport, Adidas, Nike, Puma, Reebok, salony drogeryjne sieci Superpharm i Rossmann oraz wiele sklepów odzieżowych znanych marek. Zjeść i pobawić będzie się można w Gin-Ger Sport Restaurant&Music Bar, restauracji dla miłośników sportu. A prawdziwe poty będzie można wylać w klubie fitness Pure w najwyższym formacie Platinum oraz w pięciokortowym klubie squash. A po wszystkim – odpocząć w dziewięciosalowym, największym w regionie, Multikinie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu