Junior Media – Tygodnik Młodych w dziennikach Polskapresse

Dzisiaj w siedmiu dziennikach Polskapresse wystartował nowy dodatek Junior Media – Tygodnik Młodych współredagowany przez dziennikarzy szkolnych gazetek. Tygodnik agreguje informacje dotyczące projektu Junior Media oraz dostarcza treści młodym czytelnikom.

Dodatek zastąpił wtorkowe Korki we wtorki ukazujące się z Dziennikiem Bałtyckim, Dziennikiem Łódzkim, Dziennikiem Zachodnim, Gazetą Wrocławską, Gazetą Krakowską, Głosem Wielkopolskim i Kurierem Lubelskim.

Tygodnik Junior Media edukuje młodzież i dzieci w zakresie mediów, ich wykorzystania, czytania i pisania, a także uczy takich umiejętności, jak robienie zdjęć (Akademia Fotograficzna Arka Goli), czy już bardziej profesjonalnych – jak przygotować szkolną gazetkę. W Junior Media co tydzień będą prezentowane redakcje gazetek szkolnych biorących udział w projekcie czytelniczym Junior Media, ciekawostki ze Junior gazetek. Tygodnik Młodych oddaje swoje łamy dzieciom i młodzieży. Specjalna rubryka „Co nas kręci” w całości składa się z tekstów dzieci – recenzji książek, gier, najpopularniejszych gadżetów. To idealne miejsce dla dzieci, aby podzielić się wrażeniami ze swoimi kolegami i koleżankami z innych szkół. W Junior Media Tygodniku Młodych nie zabraknie też wydarzeń związanych z kalendarzem szkolnym i testów egzaminacyjnych, które opatrzone są dotychczasową marką edukacyjną Polskapresse – Korki we wtorki.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu