Przejdź do treści

Nowe aplikacje na smartfony z Androidem

Wirtualna Polska rozbudowuje portfolio aplikacji na urządzenia mobilne z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi. Światło dzienne ujrzały dwie nowe pozycje. „Tech WP.PL” to gratka dla fanów nowych technologii, czyli, m.in. posiadaczy smartfonów. „Nocoty.pl” z kolei dedykowana jest internautom, którzy chcą być zawsze na bieżąco z plotkami z życia celebrytów.

Liczba użytkowników urządzeń mobilnych rośnie lawinowo. Już teraz zbliża się ona w Polsce do 4 milionów. Szacuje się, że na przełomie 2013 i 2014 roku na świecie będzie więcej internautów mobilnych, niż stacjonarnych*. Wirtualna Polska konsekwentnie rozbudowuje swoją ofertę dla takich użytkowników już w początkowej fazie rozwoju tego rynku. Od kilku lat rozwijamy projekt Mini WP na telefony komórkowe, od 2010 roku udostępniamy aplikacje dedykowane najpopularniejszym systemom operacyjnym. Obecnie w naszym portfolio mamy kilkanaście pozycji, zarówno informacyjnych, jak i użytkowych. Teraz dołączyły kolejne – mówi Paweł Janecki z Wirtualnej Polski, Kierownik Zespołu Portal dla Komórek.

Aplikacja „Tech WP.PL” zapewnia stały dostęp do 400 najnowszych artykułów publikowanych na łamach serwisu tech.wp.pl – jednej z najpopularniejszych witryn o nowych technologiach w polskiej Sieci.

Artykuły podzielone są na 4 kategorie tematyczne – komputery, Internet, gadżety oraz mobile, co ułatwia szybkie odnalezienie newsów z interesującej użytkownika tematyki. Narzędzie dysponuje także funkcją „pobierz wszystko” – skorzystanie z niej umożliwia późniejszy dostęp do artykułów z tech.wp.pl także w trybie offline. Dodatkową opcją jest również możliwość prostego podzielenia się ze znajomymi wybraną informacją, np. poprzez zamieszczenie na Facebooku, wysłanie linka SMS-em lub e-mailem.

Aplikacja „Nocoty.pl” to gratka dla tych, którzy regularnie śledzą plotki z życia gwiazd, skandale, sensacje. Użytkownik znajdzie w niej newsy i galerie zdjęć z jednego z najbardziej lubianych serwisów plotkarskich w Polsce – nocoty.pl. Co istotne, aplikacja została wyposażona w mechanizm zapamiętywania, pozwalający powrócić do raz przeczytanych artykułów lub do uprzednio oglądanych galerii w każdym momencie, bez konieczności ponownego połączenia z Internetem. Z kolei funkcja „podziel się” (Facebook, e-mail, SMS) umożliwia powiadamianie znajomych o newsie w prosty i szybki sposób.

Obie aplikacje można bezpłatnie ściągnąć ze sklepu Android Market.