BCC: polski partner SAP otwiera oddział w Niemczech

Największa polska firma wdrażająca systemy SAP otworzyła oddział w Monachium. Celem nowej spółki BCC jest rozwój współpracy z klientami z Niemiec, a także Austrii i Szwajcarii. To pierwsza z zagranicznych spółek, których utworzenie przewiduje strategia BCC na najbliższe lata.

Istniejąca od 1995 r. spółka BCC jest liderem rynku usług SAP w Polsce, zajmuje się także outsourcingiem IT. Od kilku lat BCC jest również jednym z największych polskich eksporterów usług IT – przychody z projektów SAP realizowanych w sumie w kilkudziesięciu krajach sięgają 40% przychodów firmy. BCC wdraża nową strategię rozwoju „BCC +international” zakładającą m.in. podwojenie zatrudnienia i przychodów firmy do 2014 r., otwarcie oddziałów w kilku krajach Europy Zachodniej oraz budowę centrum nearshoringowego za wschodnią granicą.

W sierpniu br. rozpoczął działalność pierwszy zagraniczny oddział BCC – w Monachium. Spółką BCC Business Consulting Center GmbH kieruje Bernhard Achter, związany z niemiecką branżą IT od 1985 r. Celem utworzenia monachijskiego oddziału BCC jest rozwój współpracy BCC z klientami z niemieckiego obszaru językowego.

Spółka oferuje niemieckim klientom m.in. wsparcie projektów SAP typu rollout na całym świecie, zdalne wsparcie użytkowników (serwis aplikacyjny SAP), usługi programowania i rozwoju systemów SAP w modelu nearshoringu, a także administrację systemami SAP oraz usługi outsourcingu IT.

„Udana współpraca z międzynarodowymi klientami potwierdza, że oferta BCC to godna uwagi alternatywa dla ich dotychczasowych dostawców usług SAP i IT. Nasze usługi łączą wysoką jakość z atrakcyjną ceną” – mówi Bartłomiej Buszczak, Prezes Zarządu BCC.

Zgodnie z założeniami strategii „BCC +international”, oprócz ekspansji za granicą spółka zamierza utrzymać pozycję największej firmy wdrożeniowej SAP w Polsce. „Rozwój BCC za granicą to dobra wiadomość dla naszych klientów w Polsce. Uczestnicząc w projektach SAP prowadzonych na globalną skalę, często w przedsięwzięciach o bardzo innowacyjnym charakterze, zdobywamy cenne doświadczenia, które wykorzystujemy we wdrożeniach w naszym kraju” – dodaje Bartłomiej Buszczak.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu