Wyjazd integracyjny z wolontariatem w Citi Handlowy – już po raz trzydziesty

W 2011 roku mija 5 lat funkcjonowania programu wyjazdów integracyjnych dla pracowników Citi Handlowy połączonych z wolontariatem. Dotychczas w 29 wyjazdach wzięło udział 2962 pracowników i praktykantów. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy pomoc trafiła do prawie 7 000 osób z całej Polski. Za pośrednictwem Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy dofinansowano projekty na łączną kwotę 320 000,00 zł. Kolejna grupa pracowników Citi Handlowy będzie uczestniczyła w jubileuszowym, trzydziestym wyjeździe integracyjnym połączonym z pracą na rzecz lokalnych społeczności już w najbliższy weekend, 17 września.

W Citi Handlowy mamy świadomość, że pozycja lidera, zarówno w skali globalnej, jak i na rynkach lokalnych, pociąga za sobą odpowiedzialność i obowiązki – także w stosunku do społeczności, w których żyjemy i pracujemy. I my podejmujemy tę odpowiedzialność, działając na rzecz poprawy sytuacji naszych lokalnych społeczności, których jesteśmy części. – powiedział Sławomir Sikora, Prezes Citi Handlowy.

W sobotnim wyjeździe weźmie udział 170 osób, które zaangażują się w 6 projektów w 5 mazurskich miejscowościach. Dwie grupy spędzą dzień w Pieckach, pracując na rzecz Przedszkola Samorządowego oraz Świetlicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wykonają szereg prac porządkowo-remontowych, m.in. odnowią pomieszczenia, zadbają o otoczenie placówki i ozdobią sale dla dzieci kolorowymi aplikacjami. Wolontariusze przeprowadzą również zajęcia dla dzieci i dorosłych dotyczące bezpieczeństwa w sieci oraz warsztaty fotograficzne dla młodzieży. Trzy zespoły pojadą do Świetlic GOPS w Nawiadach, Macharach oraz Świetlicy Środowiskowej „Gniazdo” w Mrągowie, gdzie – oprócz prac remontowych – zostaną przeprowadzone zajęcia dla dzieci i młodzieży: warsztaty taneczne i fotograficzne, konkursy wiedzy ekonomicznej oraz zajęcia artystyczne dla najmłodszych. W Lipowie jedna z grup zajmie się sprzątaniem starego cmentarza ewangelickiego, a w Świetlicy GOPS przeprowadzi zajęcia dla najmłodszych.

Projekty realizowane w ramach wyjazdów wolontariackich cechuje szeroka różnorodność – od prac remontowych czy porządkowych, poprzez projekty na rzecz tożsamości kulturowej regionu, po zajęcia z dziećmi. Wyjazdy z wolontariatem to integracja, sposób na oderwanie się od codziennych, „bankowych” zajęć. Jest to także wielka wartość wniesiona do małych społeczności  i dowód na to, że przez kilka godzin wspólnie można naprawdę wiele zrobić.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu