Malediwy – Podwodne Hity Taniego Podróżowania cz. 2

W kolejnej części krótkiego przeglądu najgorętszych hot spotów na podwodnej mapie świata, internetowe biuro podróży Tanie-Podrozowanie.net prezentuje Malediwy. Ten tropikalny raj Oceanu Indyjskiego to wraz z Mauritiusem (o nim w cz. 1) jedno z najlepszych miejsc nurkowych świata. Na amatorów podwodnej przygody czeka tu niespotykane nigdzie indziej bogactwo podwodnej flory i fauny, a także urozmaicona topografia dna – takiego skarbca nie powstydziłyby się sam Posejdon!

Malediwy są jednym z najniezwyklejszych państw świata, ucieleśnieniem wizji tropikalnego raju. Archipelag składa się z ponad tysiąca wysp i wysepek osadzonych na 26 atolach koralowych zbudowanych ze skał wulkanicznych porośniętych rafami koralowymi, które otaczają zamknięte lub częściowo połączone z otwartym Oceanem laguny. Całość rozciąga się na obszarze ponad 298 km2 ok. 500 km na południowy zachód od wybrzeży Indii.

Niezwykła różnorodność podwodnych atrakcji jest czynnikiem, który sprawia, że Malediwy niezmiennie plasują się w ścisłej czołówce najlepszych miejsc nurkowych na świecie. Wyspy oferują możliwość nurkowania w zarówno w płytkich ogrodach koralowych, wzdłuż stromych ścian szelfu, a także, gwarantujące dreszcz emocji nurkowanie w prądach szalejących w cieśninach między atolami. Większość wysp otoczona jest przybrzeżną rafą, co umożliwia swobodne nurkowanie z plaży, zarówno w pełnym sprzęcie, jak i jedynie z użyciem maski i rurki.

Miejscem szczególnie wartym polecenia jest atol Ari. Decydują o tym dwa najważniejsze względy. Po pierwsze, wody otaczające tę wyspę gwarantują niespotykane bogactwo gatunków niezależnie od jakichkolwiek zewnętrznych uwarunkowań. Wystarczy zwyczajnie wskoczyć w lazurową toń by doświadczyć olśnienia. Piękno i bogactwo tętniącej życiem rafy otaczającej atol Ari jest przytłaczające. Przez pierwsze 10 min. nurkowania ujrzymy więcej gatunków zwierząt niż w całym dotychczasowym życiu. Setki, tysiące podwodnych stworzeń w czarującym tańcu, wirujących w ciepłych prądach tuż obok nas. Przejrzystość wody jest tu doskonała. Zobaczymy ogromne ławice barwnych ryb, a pośród nich także większe okazy: rozłożyste płaszczki, tropiące zdobycz rekiny (czarnopłetwe, białopłetwe i szare rafowe), mureny, barakudy, szybkie jak pocisk mieniące się błękitem tuńczyki, a także zapierające dech w piersiach stada wielkich mant przypominające chmary ptaków w locie oraz największe ryby świata, majestatyczne łagodne olbrzymy – rekiny wielorybie, nie wspominając o setkach gatunków barwnych korali tworzących wspaniałe tło dla tej wyśnionej scenerii. Drugim powodem, dla którego warto wybrać atol Ari, jest doskonała baza nurkowa, która zapewni nam nieograniczony dostęp do podwodnych bogactw. Szczególnie dobrze pod tym względem wypada hotel Sun Island Resort (http://www.tanie-podrozowanie.net/egzotyka-lastminute/malediwy/Sun_Island_Resort). Oprócz luksusowych kwater, na jego terenie znajduje się także doskonałe centrum nurkowe, oferujące profesjonalne kursy PADI na wszystkich poziomach doświadczenia, uznawane na całym świecie. Dzięki temu nawet osoby bez uprawnień będą mogły szybko je zdobyć i cieszyć się podwodnym bogactwem Malediwów. Pod okiem profesjonalnych i doświadczonych instruktorów, przy użyciu nowego sprzętu dokładnie zwiedzimy podmorskie okolice atolu Ari. Centrum oferuje nurkowania o każdej porze dnia, a także w nocy. Dzięki temu zobaczymy wszystkie gatunki, żerujące o rozmaitych porach. Sun Island Resort (http://www.tanie-podrozowanie.net/egzotyka-lastminute/malediwy/Sun_Island_Resort) jako jeden z nielicznych hoteli na atolu dysponuje nowoczesna komorą hiperbaryczną, pomocą w razie wystąpienia objawów choroby dekompresyjnej.

Malediwy to łakomy kąsek dla amatorów podwodnej eksploracji. Ciepła i niewiarygodnie przejrzysta woda zapewniająca doskonałą widoczność; bogate środowisko naturalne rafy koralowej i wspaniała rzeźba dna, a także doskonałe zaplecze turystyczno-nurkowe i tropikalny klimat rajskich wysp – to spełnienie marzeń każdego nurka! Odwiedź Tanie-Podrozowanie.net i sprawdź jak znaleźć się w podwodnym raju.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu