Wybierz wygodną alternatywę

Pod hasłem Wybierz wygodną alternatywę! Nie warto zamykać się w samochodzie! odbędzie się tegoroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to coroczna inicjatywa realizowana w krajach UE, a koordynowana w Polsce przez Ministerstwo Środowiska. W dniach 16-22 września tysiące europejskich miast wprowadza ulepszenia związane z funkcjonowaniem transportu miejskiego oraz udogodnienia dla rowerzystów i pieszych. Tegorocznym motywem przewodnim wszystkich europejskich kampanii jest hasło „Alternative Mobility”, na bazie którego stworzono polskie hasło kampanii „Wybierz wygodną alternatywę”.

Tegoroczna kampania została zaprojektowana przez agencję Adwertajzing w ramach wygranego konkursu, a jej głównym celem było przekonanie ludzi, że nie opłaca się jeździć samochodem na krótkich dystansach, że nie warto zamykać się w samochodzie, bo są lepsze i wygodniejsze formy komunikacji.

„Namawiamy kierowców, żeby zrezygnowali z jazdy samochodem osobowym na krótkich dystansach. To się kompletnie nie opłaca. Stanie w korkach to strata czasu. W autobusie czy tramwaju możemy poczytać, porozmawiać przez telefon, odebrać maila” – powiedziała Aleksandra Mrowińska, koordynator krajowy kampanii.  O tych motoryzacyjnych ograniczeniach i pozornie niezauważalnych korzyściach związanych z alternatywnymi środkami komunikacji można przekonać się odwiedzając stronę www.nieprowadze.pl.

Kampania będzie trwała od 16 do 22 września, a na jej potrzeby przygotowano spoty radiowe, banery internetowe, a także plakaty i naklejki, które będzie można znaleźć w autobusach i na przystankach w całej Polsce. Kulminacją kampanii będzie Europejski Dzień bez Samochodu w ramach którego – tak jak w zeszłym roku – zorganizowane będę liczne imprezy, festyny i pikniki rodzinne zarówno w dużych miastach, jak i w małych miejscowościach.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu