Partnerstwo Jive i Polycom na rzecz wprowadzenia wideo HD do biznesowych sieci społecznościowych

Jive Software producent rozwiązania społecznościowego dla biznesu oraz Polycom, Inc. (Nasdaq: PLCM) wiodący dostawca w dziedzinie standardowej komunikacji zunifikowanej (UC) zawarły porozumienie w sprawie zintegrowania wideo HD Polycom z biznesową platformą społecznościową Jive. Nowe rozwiązanie zmieni sposób, w jaki firmy kontaktują się i współpracują z klientami, partnerami i pracownikami. Polycom zintegruje platformę Polycom® RealPresence™ – kompleksową infrastrukturę programową, służącą do uniwersalnej współpracy wideo – z biznesową platformą społecznościową Jive. Umożliwi to współpracę wideo z dowolnego miejsca. Wspólne rozwiązanie pozwoli użytkownikom Jive brać udział w wideoczatach na żywo, w tym w grupowych połączeniach wideo. Ponadto umożliwi nagrywanie spotkań lub komunikatów wideo do szkoleniowych, w ramach bieżącej współpracy oraz archiwizacji.

Zarówno indywidualni użytkownicy, jak i pracownicy firm coraz chętniej korzystają z biznesowych sieci społecznościowych i współpracy wideo. Ścisła integracja tych dwóch technologii spełnia zapotrzebowanie rynkowe. Platformy społecznościowe z obsługą wideo stanowią zaawansowany środek komunikacji, który pozwala pogłębić relacje z innymi członkami społeczności. Współpraca wideo prowadzi do rezultatów w postaci bardziej owocnych i efektywnych konwersacji, szybszego podejmowania decyzji, większej kreatywności i skuteczniejszych burz mózgów.

„Integracja biznesowych sieci społecznościowych z transmisją wideo w czasie rzeczywistym  to kolejny krok w usprawnianiu komunikacji i pracy zespołowej użytkowników biznesowych. A to przekłada się na wzrost ich produktywności ” — powiedział Sudhakar Ramakrishna, wiceprezes i dyrektor generalny ds. rozwiązań UC i główny dyrektor ds. rozwoju w firmie Polycom. — „Polycom i Jive wspólnie dostarczą społecznościowe rozwiązanie wideo HD, które jest łatwe w użyciu i odpowiada na rosnący popyt na biznesową współpracę wideo czasie rzeczywistym”.

Wideo HD będzie oparte na standardach otwartych, aby zapewnić zgodność operacyjną z innymi aplikacjami biznesowymi i komunikacyjnymi. Rozwiązanie wideo zbudowane na platformie Polycom RealPresenceTM będzie działać w chmurze, a dostęp do niego będzie można uzyskać za pomocą przeglądarki internetowej z dowolnego miejsca i urządzenia. Użytkownicy będą mogli nawiązywać połączenia dwu- lub wielostronne w czasie rzeczywistym, a także nagrywać spotkania lub komunikaty wideo i archiwizować je w kontekście grupy, aby inni mogli je pobrać i obejrzeć w dowolnym momencie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu